banner29

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan sordu: 'Sosyal medyadaki maske karşıtlarına nasıl ceza verilir?'

Her fırsatta maske takmayanlara yaptırım uygulanması gerektiğini vurgulayan açıklamalarıyla öne çıkan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, HaberTürk canlı yayınında Prof. Dr. Ersan Şen'e sosyal medyada 'maske takmayın' propagandası yapanlara nasıl ceza uygulanabileceğini sordu.

Gündem 29.08.2020, 16:19 29.08.2020, 16:40
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan sordu: 'Sosyal medyadaki maske karşıtlarına nasıl ceza verilir?'

Koronavirüs salgınıyla ilgili tıbbi ve hukuki konuların tartışıldığı HaberTürk'te Hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen'e dikkat çeken bir soru geldi.

MASKE TAKMAYIN DİYENLERE CEZA VERİLEBİLİR Mİ?

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, canlı yayında hukuk profesörü Ersan Şen'e, ''Sosyal medyada kimlikleri belli olup, insanları kışkırtan,'maske takmayın, maske zararlı, tedbir almanıza gerek yok' diyen gruplar var. Umumi Hıfzısıhha Kanunu da dikkate alarak bunlara karşı bir yaptırım ya da cezai müeyyide olabilir mi? Engellenmesi hukuken mümkün mü?'' sorusunu yöneltti.

HaberVakti

Yorumlar (1)
pdr.cihan 8 ay önce
Bu zatın kendısı bizzat 3 ay önce maske takmayın gereksız saglıksızdr dedi şimdi ise utanmadan ne diyor kendını tekzip ediyor kime çalışıyor acaba bu prof..?
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?