Biden yönetiminin Ukrayna ve İsrail için talep ettiği bütçe Senato engeline takıldı Biden yönetiminin Ukrayna ve İsrail için talep ettiği bütçe Senato engeline takıldı

Hamas'ın 'Aksa Tufanı' operasyonıu sonrası abluka altındaki Filistin'e saldırılarını hız kesmeden devam ettiren İsrail, binlerce sivili şehit etti.

Büyük çoğunluğunu çocukların oluşturduğu sivil kayıplar gözünü kan bürüyen İsrail'in saldırıları sonucu gün geçtikçe artarak devam ediyor. Orta Doğu'yu kan gölüne çeviren işgalci İsrail'in soykırıma varan bu kanlı saldırıları devam ederken Lübnanlı din alimi ve Hizbullah'ın ilk Genel Sekreteri Şeyh Subhi Tufeyli'nin İran'a yönelik sözleri yeniden gündeme oturdu.

Şeyh Subhi Tufeyli'nin İran'a yönelik sarf ettiği sert sözler "Hizbullah neden en zor zamanında Hamas’a yardım etmiyor, İran neden Hamas’ı yüzüstü bıraktı? Ortadoğu’da ABD’nin yaptığı katliamlarda İran’ın rolü neydi?" sorularına cevap niteliğinde.

Tufeyli yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı;

"ÜMMETİN YIKIMI VE YOK OLMASI İÇİN ABD'YE HİZMETKAR OLDUNUZ"

İran'a söylemek istiyorum: Ümmeti Muhammedi katlettiniz. ABD ile ortak oldunuz ve onunla işbirliği yaptınız. Ümmetin yıkımı ve yok olması için ABD'ye hizmetkar oldunuz. ABD dış işleri bakanı İran dış işleri bakanına demişti ki: "biz sizin bölgede bulunmanızı hoş karşılıyoruz". Yani hangi bölgede hareket imkanınız varsa o bölgede istediğiniz gibi at koşturun, yakın yıkın, tahrip edin. Tıpkı lübnan, suriye ve yemende yaptığınız; ırakta yapmaya çalıştığınız gibi. - Böylece onların hizmetkarıydınız.. Ancak dikkat edin müttefik değil. Siz hizmetçisiniz. Hizmetçi! Sen bir hizmetçisin Hamaney! Sen Allah ve Resulünün düşmanısın! Sen müslüman çocukların katilisin! Kerbela'daki bebeklerin katilisin! Sen yezid'den daha acımasızsın daha hakir ve kindarsın! -Neredesin sen! Gazze'de neredesin! Filistin'de neredesin! Lübnan'da yığdığın bu silahlar kimin için! Sakın bana şöyle böyle deme bunlar hainlerin bilinen mazeretleri. Bugün Allah'ın huzurunda Gazze'deki öldürdüğün her çocuktan, Siyonistten önce, Amerikalı'dan önce sen mesulsün!