28.09.2018, 16:09

“Yeni Milli Eğitim Bakanımıza Özlenen Gençlik tavsiyesi!”

Kıymetli Kardeşlerim, konferans programları nedeniyle oluşan yoğunluktan dolayı bu haftaki yazımızı kaleme alamadık. Anlayışınıza istinaden, geçmişte yazdığımız “Özlenen Gençlik” başlıklı yazımızı; yeni başlayan eğitim ve öğretim sezonunun hemen başında ve Bakanımızdan önemli beklentilerin olduğu bu günlerde önemine binaen tekrar ilginize arz ediyor hürmet ve muhabbetle Cuma Bayramımızı tebrik ediyorum.

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allah’ımıza (cc) hamd; başöğretmenimiz, önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehl-i Beyti’ne, Ashabına, canımız ana ve babamıza, mü’min kardeşlerimize, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olanlara, Din ve Vatan muhafızı gazi ve şehidlerimize salat ve selam olsun…

Daha önce belirttiğimiz “… Ey Resulüm! Rabb’in olan Zatıma yemin olsun ki; O mü’minler, aralarında ihtilaf ettikleri ve çekiştikleri konularda Seni Hakem tayin etmedikçe ve verdiğin karara kalplerinde hiç bir burukluk duymaksızın gönül rızasıyla teslim olmadıkça Onlar asla Mümin olamazlar! (Nisa S.65)” ilahi mesajına şartsız ve itirazsız uyacak bir nesli acilen yetiştirmeliyiz! 

Bu öyle bir nesil olmalı ki; yeniçeri cesaretinde, enderun tefekküründe. Zalime Yavuz, mazluma Yunus merhametinde.

Bu öyle bir nesil olmalı ki; her zaman, her yerde ve her işinde sadece Allah’ı (cc) Rab ve İlah edinecek ve önder olarak sadece Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimizin kutlu izinde…

Allah’ın ilkelerini ve Resulullah Efendimizin tavsiye ve talimatlarını asla tartışmayacak İnkılabı İlahiyye’ye mazhar bir gençlik!

Öyle bir nesil ki; Müslümanlıktan başka; şucu ve bucu hiç bir çakma kimliği kabul etmeyen, göğsünü gere gere, şerefle “Ben Müslümanım ve Müslümanlardanım “diyebilen bir gençlik!

Sadece Allah’ın (cc) huzurunda hesap için kıyamda, alnı rükû ve secdede bir gençlik! Elleri, dilleri ve gönülleri daim duada bir gençlik!

Dans salonlarından, kumar masalarından, içki ve uyuşturucu âlemlerinden; ilim, iman, zikir, şükür ve hamd âlemlerine koşan bir gençlik! 

Madde bağımlılığından sıyrılıp huzuru; Allah’a kulluk bağımlılığında bulan bir gençlik!

Namaz, oruç, zekât, hayâ, edep, din ve vatan bağımlısı bir gençlik!

Şeytan, Deccal ve avanelerinden nefret eden, Allah’ı seven ve sevdiklerini seven bir gençlik!

Kalbinde iman, elinde Kur’an ve Sünnet ışığında kullanacağı bilgisayar ile ilimde önder olacak bir gençlik!

Cenneti; anne ve babasının ayağı altında, cehennemi de şeytanların odaklarında ve ocaklarında bilen ve gören bir gençlik!

Tembellikten, nemelazımcılıktan, korkaklıktan kurtulup Hakk yolda ve hayır işlerinde devamlı çalışan bir gençlik!

“Dinsiz devlet yükselemez! Ve devletsiz de din yaşanamaz” şiarıyla mal ve makamları dinimizin ve ülkemizin güçlenmesinde araç gören bir gençlik!

Evliliği Allah’a iman gibi ciddi gören, dengi dengine ölçüsüyle, iman ve hayâ sahibi, ahlakı ve huyu güzel bir eş ile aile devletinin temelini atabilen bir gençlik!

“Her yol Roma’ya çıkar” safsatasını terk edip “Her yol sadece Mekke-i Mükerreme’ye çıkar” hakikatine dönecek ve her işinde kıblesini sadece Kâbe yapacak bir gençlik!

Önderlerinin hata ve ihanetlerinde hikmet ve keramet aramayan, aklını sadece İslami ölçülere ipotek etmiş bir gençlik! 

“Gerçek hayat; iman, ihlas, ihsan, infak, amel, cihad, sabır ve şehadettir”idealiyle dünya okulunda imtihanda olduğunu bilen ve şehadetindeki nöbet sırasını bekleyen bir gençlik!

Dünyayı ahiretin ekin tarlası ve Allah’a kulluk mekânı seccade gibi gören, ölüme ve ahirete bir nefes kadar yakın olduğunu hiç unutmayan bir gençlik!

Evet, vakit geçmeden ve vatan gemimiz, içimizdeki eyyamcı batı aşığı ve uşağı nesil tarafından batırılmadan yukarıdaki erdemlere sahip bir gençlik için devletimiz milletimizle el ele vermeli!

Diyanet, Emniyet, Gençlik ve Spor, Kredi Yurtlar ve Milli Eğitim kurumları acilen uyanarak, milli seferberlik ilan etmeli!

TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı), Birlik, Medeniyet, MTTB, Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı (MİKAV), Anadolu Milli Gençlik, İlim Yayma, Ensar, Tevhid vs. vakıflarımız, Milli Sendikalarımız ve İşveren Kuruluşlarımız vs. Sivil Toplum örgütlerimiz büyük bir dayanışma içinde acilen birleşmeli! Ve gençlerimiz “Müslüman Genç!” kimliğimizle tüm şehir, ilçe, kasaba köy, mahalle ve tüm okullarımızda acilen örgütlenmeli! 

Esrar, eroin, alkol, kumar, fuhuş ve kapitalizm sosyalizm, laisizm ve Türkçülük, Kürtçülük gibi faşizm zehirleriyle yutulmak istenen nesillerimize “Müslüman Genç” kimliğiyle acilen sahip çıkmalıyız.

Eski Türkiye’nin; materyalizm, Laisizm eğitim bataklığında çırpınan çarpık nesillerle, “Yeni Türkiye” idealinin asla gerçekleşemeyeceğini artık anlamalıyız!

Selam, sevgi ve duayla…

Salı Akşamı saat 20.30’da Akit TV Canlı Yayın programı “Milli Diriliş!”te buluşmak duasıyla inşallah!

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@