Prof. Dr. Görür: Kuzey Anadolu Fay hattı, dünyanın en tehlikeli fayı Prof. Dr. Görür: Kuzey Anadolu Fay hattı, dünyanın en tehlikeli fayı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından LGS'ye giren öğrencilere başlarılar diledi.

Erdoğan'ın açıklaması şu şekilde:

23 Haziran’da açıklanan LGS sonuçlarının tüm öğrencilerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERE EK KONTENJAN MÜJDESİ 
3 Temmuz Pazartesi günü başlayacak tercih sürecinde, 6 Şubat depremlerinden etkilenen yavrularımızın mağduriyetlerini giderici yeni bir düzenlemeyi hayata geçirme kararı aldık. Diğer öğrencilerimizi etkilemeyecek, onlar için bir mağduriyet oluşturmayacak şekilde yaptığımız düzenlemeyle, 5 Şubat 2023 tarihinde, yalnızca Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya illeri ile Gaziantep ilinin Nurdağı ve İslahiye ilçelerindeki okulların 8. sınıflarında kayıtlı olan öğrencilerimiz için bu tercih döneminde, Türkiye’nin her tarafındaki sınavlı okullarda her şube için 2 ek kontenjan açacağız.

Düzenleme ile ilgili detaylar Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından 26 Haziran Pazartesi günü yayımlanacak kılavuzda yer alacaktır. Başta depremden etkilenen yavrularımız olmak üzere tüm öğrencilerimize hayırlı bir tercih süreci, keyifli bir tatil ve başarılı bir lise hayatı diliyorum.

BAKAN TEKİN'DEN AÇIKLAMA
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de, "Deprem bölgesindeki Öğretmenler Odası sohbetlerimizde, konuştuğumuz tedbirlerden bir tanesi daha uygulamaya konmuş oldu." diyerek Erdoğan'ın paylaşımını alıntıladı.

Tekin, "5 Şubat 2023 tarihinde bölgedeki okullara kayıtlı olup LGS’ye giren çocuklarımıza yaraları sarma konusunda küçük bir pozitif ayrımcılık düşündük. Gençlerimize ve ailelerine hayırlı olsun. Herkese hayırlı bayramlar…" açıklamasında bulundu.