Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesini değerlendiren Tulsi Gabbard, ABD Başkanı Biden ve NATO liderlerinin aslında Putin'in emriyle Ukrayna'nın işgalini dört gözle beklediğini vurguladı.

TEK BİR CÜMLE SAVAŞI ENGELLEYEBİLİRDİ

Gabbard, ''Biden'ın bölgede silahlı bir çatışmayı önlemek için yapması gereken tek şeyin Ukrayna'nın NATO üyesi olmayacağını garanti etmesiydi. Ukrayna'nın her halükarda NATO üyesi olması “çok düşük ihtimal” olduğundan, Biden ve NATO müttefiklerinin sadece 'Ukrayna, NATO üyesi olmayacak' demeleri savaşı engelleyebilirdi.'' açıklamasında bulundu.

'BİDEN'A RUSYA'YA YAPTIRIM ŞANSI VERİYOR'

ABD ve NATO müttefiklerinin, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesini gerçekten istediğini belirten Gabbard, ''Biden yönetimine, Rusya'ya ve Rus halkına karşı modern bir kuşatma olan sert yaptırımlar uygulamak için açık bir mazeret veriyor.'' ifadelerini kullandı.

Kosova, Türkiye'ye müteşekkir: Halkımıza yönelik soykırımı durdurdu Kosova, Türkiye'ye müteşekkir: Halkımıza yönelik soykırımı durdurdu

SAVAŞ TACİRLERİ BİDEN'I KONTROL EDİYOR

Yaşanan gelişmelerin soğuk savaşın yerini sağlamlaştırdığını vurgulayan Gabbard, "Askeri-sanayi kompleks bundan yararlanıyor. Biden yönetimini açıkça kontrol ediyorlar. Washington'un her iki tarafındaki savaş tacirleri bu gerilimleri tırmandırıyor. Bu da soğuk savaşa odaklanmaya neden oluyor" açıklamasında bulundu.