Batı Şeria'nın kuzeyindeki Nablus kentinin güneyindeki Beyta beldesine baskın düzenleyen İsrail güçleri, baskına karşı ayaklanan Filistinli gençlere gerçek ve plastik mermi ile müdahale etti.

İsrail askerleri, çıkan olaylarda 8 kişiyi gerçek mermiyle yaraladı.

YARDIMA KOŞARKEN BAŞINDAN VURULDU

Amatör kameraya yansıyan görüntülerde, bir grup Filistinlinin, yaralıların taşınması sırasında ilk yardım ekiplerine yardım etmeye çalıştığı görülüyor.

O anlarda bir Filistinli sivil, yaralılara müdahale eden gruba yardım için koşarken İsrail askerleri tarafından başından vurularak aniden yere yığıldı.

Sosyal medyada yayılan ve tepki çeken görüntülerde, Filistinli kişinin, sivil ve silahsız olması ve bölgede silahlı bir çatışma ortamı bulunmamasına rağmen başından kasten hedef alınması dikkati çekti.

Ağır yaralanan Filistinli, Nablus'taki Rafidia Hastanesi'ne kaldırıldı.

YARALI YOĞUN BAKIMDA

İşgalci İsrail güçleri, Batı Şeria'da 2 Filistinliyi şehit etti İşgalci İsrail güçleri, Batı Şeria'da 2 Filistinliyi şehit etti

Filistinli sağlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Amid el-Cagub adlı 34 yaşındaki Filistinli, hastanede ameliyata alındı. İki saat sonra ameliyattan çıkan Cagub'un kanamasının durdurulduğu ve yoğun bakıma alındığı kaydedildi.

Görüntüler hakkında İsrail ordusundan bir açıklama yapılmadı.

İsrail güçleri, 19 Ağustos'ta Nablus yakınlarındaki Huvvara beldesinde düzenlenen ve 2 yerleşimcinin öldüğü saldırının faillerini yakalamak için Filistin kent ve kasabalarına baskınlar yapmaya devam ediyor.