Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Mustafa Kasadar'ın oğlu Muhammed Nuh Kasadar'ın kaçırıldığını ve öldürüldüğünü açıkladı.

19 yaşındaki Muhammed Nuh Kasadar Pazartesi günü 15:00 saatlerinde alışveriş merkezinden fidyeciler tarafından kaçırılmıştı.

muhammed-nur-kasadar

SABAHA KARŞI ÖLDÜRDÜLER

Selçuk Bayrak'tar'ın 'Karabağ' paylaşımı gündem oldu! Selçuk Bayrak'tar'ın 'Karabağ' paylaşımı gündem oldu!

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Eski Edirne Asfaltı Caddesi'ndeki bir evde ceset olduğu ihbarı üzerine bölgeye gitti.

İncelemenin ardından cesedin kimliğinin belirlenmesi, şüpheli ya da şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışma başlatıldı.

Cesedin Milli Gazete Yazarı Mustafa Kasadar'ın 19 yaşındaki oğlu Muhammed Nuh Kasadar'a ait olduğu ortaya çıktı.

Kurdaş yaptığı paylaşımda, "Mustafa Kasadar Hocamızın oğlu Muhammed Nuh, elim bir cinayet sonucu Hakka kavuştu. Pazartesi 15.00'te kaçırılan Muhammed Nuh 19 yaşındaydı. Bugün 05.30'da fidye sürecinde yakalanan katil cinayeti itiraf etti. Bu büyük imtihanda Allah cc, Kasadar ailesine sabırlar versin." ifadelerini kullandı.

İşte Kurdaş'ın o paylaşımı:

mustafa kasadar

MUSTAFA KASADAR

MUSTAFA KASADAR KİMDİR?

İlahiyatçı, Milli Gazate YazarI, Ravza Yayınları’nın sahibi.

1965 yılında Erzurum’da doğdu. 1988 yılında Erzurum İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. İsmailağa Cami’nde Ömer Keleş Hoca Efendi’den 4 yıl Arapça Medrese eğitimi aldı. 1989 yılında Ravza Yayınları’nı kurdu.

25 yıldır yayıncılık yapan Kasadar, 9 yıl da öğretmenlik yaptı. Kitapları çok sevdiği için öğretmenlikten istifa ederek Ravza Yayınları’nı kurmuş. Kasadar, yayıncılığa başlamadan önce de kitapları çok sevdiğini, kitapçılara sık sık gittiğini söyledi.

Ravza Yayınları’ndan şimdiye kadar beş yüze yakın eser çıktığını söyleyen Kasadar, “Yayıncılık çok zor bir iş. Ravza’nın kitaplarıyla büyüyen bir nesil oldu. Fikir kitapları yayınladığımız dönemlerde bu kitaplarımızdan çok kişi istifade etti.

Özellikle gençliğe yönelik yayınlar yaptı. Uzun yıllar Milli Gençlik Vakfı’da yönetici olarak; onun devamı olan Anadolu Gençlik Derneği’nde de eğitimci olarak görev yaptı. Ehl-i Sünnet Âlimler Birliği Derneği (ESAB), Uluslararası Müslüman Âlimler Birliği Derneği (UMAD), Dünya Müslüman Âlimler Birliği, Din Görevlileri Birliği Derneği gibi birçok derneğin üyesidir.