Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, Adapazarı-İzmit yolunun 8-10. kilometrelerindeki çalışmalar sebebiyle İstanbul-Ankara istikametinde gidiş yönü trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım Ankara-İstanbul yönünden gerçekleştiriliyor. Yolun 9. kilometresindeki Beşköprü Kavşağı'nda da Serdivan istikametinden Ankara ve İstanbul istikametinden Serdivan yönlerine bağlanan kavşak kolları trafiğe kapatılarak, dönüşlere ana yoldaki Arifiye Kavşağı'ndan izin veriliyor.

İzmir-Çeşme Otoyolu'nun Karaburun-Zeytinler kavşakları 39-43. kilometrelerinde İçmeler Doğal Yaşam Köprüsü yapım çalışmaları nedeniyle Çeşme-İzmir istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki yönlü sürdürülüyor.

Bakan Özhaseki'den, yangınlara ilişkin açıklama Bakan Özhaseki'den, yangınlara ilişkin açıklama

Aksaray-Ortaköy yolunun 9-11. ve Tokat-Niksar yolunun 33-35. kilometrelerindeki yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Ankara Çevre Otoyolu ayrımı-Ankara-Kırıkkale yolunun 25-27. kilometrelerindeki yapım çalışmaları sebebiyle her iki yönde şerit daraltması ve aktarması yapılarak, ulaşım ikişer şeritten kontrollü gerçekleştiriliyor.

Nevşehir-Aksaray yolunun 4-10. ve 16-22. kilometrelerindeki yapım çalışması nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü devam ediyor.

Malatya-Sivas yolunun 30-33. kilometrelerinde Kuruçay Köprüsü'ndeki çalışma dolayısıyla ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Arhavi-Hopa-Sarp yolunun 2. kilometresindeki heyelan sebebiyle Arhavi-Hopa istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki yönlü sürdürülüyor.

Kastamonu-Tosya yolunun 29-32. kilometrelerinde Keçidere Köprüsü ve diğer yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Antalya-Alanya devlet yolunun 78-131. kilometrelerindeki onarım çalışmaları dolayısıyla sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.