Karşıyaka köyü karanfil sokakta ikamet eden Ayşe Besimler ,bölgede yakın bir cami olmadığı için Din işlerine müracat ederek resmi makamlardan izin alarak evinin çatısına hoparlör koydurdu.

Haaretz: İsrail'in açıklamaları inandırıcı değil Haaretz: İsrail'in açıklamaları inandırıcı değil

Çatıdan ki hoparlör sesinden sesinden rahatsız olan KKTC’den toprak satın alan yabancı uyruklular, Ayşe Besimler’ın evlerini taşladı ve sözlü saldırıda bulunarak her türlü mobbing uyguladı.

KKTC mülk alan yabancılar tüm bu saldırganlıklarin ardından Girne kaza mahkemesine dilekçe ile baş vurarak mahallede ki ezan sesinin kesilmesini istediler.

ONURUMUZU KORUMAK İÇİN ÇALIŞIYORUM

Mağdur Ayşe Besimler, "Ezan sesini daha iyi duyabilmek için yasal prosedürleri tamamlayarak evinin çatısına hoparlör koydurduğunu, bunları ezan sesini daha rahat duyabilmek milli onurumuzu korumak üzere yaptığını" belirtti.

Ancak milli duruşum KKTC’de yerleşik yabancıları rahatsız etmiş olacak ki onların hedefi haline geldim dedi.

Bu topraklarda yüzyıllar boyunca ezan sesinin kesilmediğini vurgulayan Besimler “Günden güne artan yabancı nüfus popülasyonunu üzülerek izliyorum. Evime yakın bölgede cami olmayışı ve ezan sesini duyabilmek ve milli değerlerimize sahip çıkabilmek amacıyla resmi makamların izini ile hoparlör taktım. Üzüldüğüm yabancıların ezan sesinden rahatsız olmuşlar. Doğduğumuz Türk topraklarında ezan sesinden rahatsız olup susturmaya çalışıyorlar. Bize karşı Girne kaza mahkemesinde hukuki süreç başlattı, bizler de Avukatım Mustafa Şener ile Ezan sesini susturmak isteyenlere karşı mücadelemizi başlattık." dedi.

Ayşe Besimler; "Bu topraklar Türk toprağı, atalarımız kanları ve canları ile alındı. Bu topraklar atalarımızın bize emaneti, Türk bayrağı ve ezan sesi bizlere emanettir. dedi.

Kaynak: Kıbrıswebhaber