7 Ekim sabahı özgürlük aşkı ile "Aksa Tufanı" operasyonu başlatan Hamas'ın askeri kanadı İsrail ordusunua ağır darbe vurdu. Söz konusu saldırı ile şoka uğrayan işgalci İsrail ordusu 50 yıl sonra ilk kez savaş ilanı duyurusu yaptı. Tüm bu gelişmeler özelinde 3 gün boyunca devam eden çatışmalarda İsrail ordusu Gazze'de sivil katliam gerçeleştirken, özgür savaşcıları İsrail ordusunda bulunan önemli isimleri tek tek imha ediyor. 

Erdoğan: Yunanistan ile yeni bir dönem güçlenerek başlıyor Erdoğan: Yunanistan ile yeni bir dönem güçlenerek başlıyor

ÜST DÜZEY İSİMLER ESİR ALINDI
İzzeddin el-Kassam Tugayları, esir alınan onlarca İsrailli asker ve subayın, güvenli yerlerde ve direniş güçlerine ait tünellerde güvence altında olduğunu açıkladı. Söz konusu askerlerin net sayısına dair net bir açıklama gelmesede, Kassam Tugayları tarafından ele geçirilen askerler arasında üst düzey komutanlar da yer alıyor. 

MAVİ MARMARA KATLİAMCISI ÖLDÜRÜLDÜ
İsrail merkezli Yedioth Ahronoth gazetesinin iddiasına göre, söz konusu çatışmalarda Mavi Marmara gemisi başta olmak üzere, İsrail’in deniz operasyonlarını yöneten İsrail Deniz Kuvvetleri Komutanı Elie Gensberg öldürüldü. 

NE OLMUŞTU?
İsrail, Gazze'ye insani yardım götüren ve "Rotamız Filistin, Yükümüz Özgürlük" sloganıyla yola çıkan Mavi Marmara gemisine 31 Mayıs 2010'da kanlı bir operasyon düzenlenmişti. Söz konusu operasyonda 10 Türk vatandaşı şehit edilmişti. 

İsrail donanmasına ait birçok helikopter, hücumbot, fırkateyn ve bir denizaltının da destek verdiği yoğun saldırı sonucu Mavi Marmara ile filoda bulunan gemiler, İsrail donanması tarafından ele geçirilmiş, gemideki herkes kelepçe takılarak güvertede toplanmıştı.

İsrail askerleri, yaralılara yardım etmek isteyen yolcuları engellemiş, yaralılar ancak birkaç saat sonra helikopterlerle götürülmüştü.

Saldırı sonrası Aşdod Limanı'na doğru yola çıkan gemi seyir halindeyken gazetecilere ve tüm yolculara İsrail askerlerince saatlerce kötü muamelede bulunmuştu. Gemidekilerin cüzdan, bilgisayar, kamera, fotoğraf makinesi ile cep telefonu gibi eşyalarına ve gazetecilerin görevlerini yaparlarken kullandıkları teknik malzemelere el konulmuştu.