İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun CHP'nin önemli isimleriyle yaptığı online toplantıya ait olduğu öne sürülen bir kayıt, "İmamoğlu'nun A Takımı ile gizli darbe toplantısı!" notuyla paylaşıldı. Videonun ardından CHP'de yer yerinden oynarken tüm bu gelişmeleri Eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen Haber7 muhabiri Yavuz Selvi'ye değerlendirdi.

"O TOPLANTIYI YAPANLAR SIZDIRDI"

Eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen şunları söyledi:

Büyük ihtimalle o toplantıyı yapanlar sızdırdı.  Zaten dilekçe verilince iki gün sonra basında duyuluyor.  Kendileri "Ekrem İmamoğlu hiçbir iş yapmıyor.  Ekrem İmamoğlu sessiz kalıyor" sözlerine karşılık bunu sızdırdılar ki, "Biz iş yapıyoruz" diyorlar. Çok ayıp, çok seviyesiz.   Genel Başkanı'n kendine vekil seçtiği Özgür Özel gibi birisinin toplantıya katılması arkadan ayak oyunlarıdır. Bunlar 'yumurta topuk' siyasetçilerdir.  Özgür Özel gibi isimlerinin orada kalmaması lazım. Hemen istifa etmesi lazım.  Ya da Genel Başkan'ın gücü yetiyorsa nasıl Tanju Özcan'ı disipline verdiyse o toplantıya katılanları disipline vermelidir.  En başta Özgür beye 'çekil' demesi lazım. 

"KEMAL BEY PARTİ MECLİSİNE KATILMAYABİLİR"

Özgür Özel'den 'erken seçim' mesajı: Geçim yoksa çok yakında seçim var Özgür Özel'den 'erken seçim' mesajı: Geçim yoksa çok yakında seçim var

 Parti meclisine 16 kişi ile müracaat edebiliyorsun ama Genel Başkan katılmadığı sürece toplanmak mümkün değil.  Kemal bey böyle bir taktik yapabilir.  Ama Türkiye'de bu kadar mesele varken parti içi kavgalarla uğraşmak topluma fayda vermiyor.  Tabanda da karşılık bulamayacaklar gibi düşünüyorum. İmzalar atıldıysa  bugün genel merkeze dilekçeyi vermeleri lazım.  Çünkü onları bir hafta içinde toplamaları lazım.  Bu hafta vermezlerse demek ki diğerleri de bu imzadan vazgeçmiş demeklerdir.  Bu bakımdan ben ciddiye almıyorum.  

"DELEGELER KILIÇDAROĞLU'NU DESTEKLİYOR"

Seçimden önce karşı tavırlar vardı.  Ekrem bey, Kemal bey'e  "benim adaylığımı engelliyorsun. Ben Cumhurbaşkanı olacaktım" diye Kemal beye oy verdirmemek için bir grup kurulmuştu.  Sonra Meral Akşener araya girdi ve bir barış sağladılar. Ama gizli gizli karşılıklı olarak birbirlerine olan nefreti büyüttüler.  Ekrem İmamoğlu'nun geçmişinde CHP'ye hizmet etmişlik yok. Doğru Yol Partisi'nden gelmedir. O yüzden toplumun delege tabanından çok büyük karşılık göreceğini zannetmiyorum.  Çünkü İstanbul'da yapılan mahalle seçimlerinde delegelerin çoğu Kemal beyi destekleyen delegeler. Ekrem bey üç ilçede filan etkili olur.  

Haber7