Her türlü iflasın başı  gereksiz yere israf  alışkanlıına kapılmaktır...
Her yönetim başa geldiği zaman;  yapabileceği şeyleri, maddeler halinde sıralar. Bana göre;  yeni gelen yönetimin, en önemli meselesi; resmi kurumlardaki israfı, yani sızıntıyı engellemektir. Siz, bir taraftan dolduruyorsunuz, ancak; doldurduğunuz yer, bir türlü dolmuyor. Çünkü, sızıntı, kaçak çok. Devletin tepe noktasındaki insanlar; şüphesiz bu konudan, çok şikayetçidirler. Onlar da, bu konunun ortadan kalkmasını istemektedirler. O halde, hemen bir yerlerden başlamaları gerekir.
Devlet daireleri bu işin önceliğini  yapar ise, başarılı olur.
Ekonomimizi içinden çıkılmaz bir hale getirebilir.
Kontrolsüz alışveriş tüm insanlarımızın gelir  düzeyinde dengesizliklere neden olmaktadır. Buna ilaveten lüks tüketim mallarına yönelmek bu açığı daha da yükseltmektedir.
Hem market fiyatlarından şikayetleniyoruz. Hem pazar yerlerinden gidip alış verişimizi yapmaya eriniyoruz. Bu durum mali dengemizi bozmaktadır. Aynı ürünü on liraya almak var iken, marketten yirmi beş liraya almayı tarcih ediyoruz... Sonra şikayetleniyoruz...
Temmuz Ayı  Zam Beklentileri
Devlet piyasayı acil olarak denetleyip, halkın şikayetini giderecek tedbirleri almalıdır. Bu piyasa ticaretini yapanlar devletin gücünü görmek zorundadırlar. Ayrıca mutlaka Temmuz ayında çalışana ve emekliye piyasayı göz önünde bulundurarak, tatmin edici bir zam yapmak zorundadır. Piyasadaki yangın büyümektedir. Eğer bu yangın söndürülmez ise sizin anlatacağınız hiçbir şeyin önemi olmaz. Vatandaşı küstürürsünüz. Sizleri sevenlerin sizi yeteri kadar savunabilmesi için, onların eline güçlü bir sonuç, icraat koymanız gerekir.

Hemen belirteyim piyasada para sıkıntısı yoktur. Ülkemizdeki bankalar yeteri kadar para kazanmaya devam ediyorlar. Yani Ülkede para sıkıntısı yoktur. Merkez  Bankası rezervleri de güçlüdür. İktidara düşen görev, çalışanına ve emeklisine onları mağdur etmeyecek şekilde bir zam yapmasıdır.   Halkımızın ve çalışanların beklentileri bu yöndedir. Piyasalarda denetim şarttır.
Bu konuda yeni Maliye Bakanına, yeni merkez bankası başkanına çok iş düşmektedir. Umarım bu işin en güzel şekilde altından kalkarlar. Başarılar  dilerim...