Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, yaptıkları telefonda görüşmesinde İsrail ve Filistin arasındaki çatışmaları ele aldı.

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu sözlere yer verildi:

“İkili, İsrail-Filistin çatışmasının yayılmasını önlemek, rehinelerin serbest bırakılmasını sağlamak ve insani yardımı seferber etmek için bölgesel liderlerle temas kurma ihtiyacını ele aldı” 

Blinken’ın Bakan Fidan ile ABD Başkanı Joe Biden'ın ABD'nin Gazze Şeridi ve Batı Şeria'daki Filistin halkına 100 milyon dolarlık insani yardım sağlayacağı yönündeki yaptığı duyuruyu ele aldığı ifade edilen açıklamada, “İkili ayrıca, İsveç'in NATO'ya katılımı konusunda kaydedilen ilerlemeyi de ele aldı” denildi. 

Siyonist terör, insani ara sonrası 193 kişiyi şehit etti Siyonist terör, insani ara sonrası 193 kişiyi şehit etti

BLINKEN'DAN AÇIKLAMA
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Bakan Hakan Fidan'la yaptığı görüşmeyle ilgili resmi sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Blinken, "Gazze ihtilafının bölgeye daha da yayılmasını önlemek, rehinelerin serbest bırakılmasını sağlamak ve insani yardımı seferber etmek yönündeki çabalarımızı görüşmek üzere Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile görüştüm. Ayrıca İsveç'in NATO'ya katılımının onaylanmasını da tartıştık." dedi.