14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinden Cumhur İttifakı ve Recep Tayyip Erdoğan ezici üstünlükle zaferle ayrıldı. Erdoğan karşısında girdiği 12'nci seçimi de kaybeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti tabanından ve seçmenlerden gelen 'istifa et' çağrılarına kulak tıkadı. Seçimlerden sonra parti yönetimini kendi keyfine göre yeniden dizayn eden CHP Genel Başkanı'na 'diktatör' yakıştırmaları yapılmaya başlandı.

CHP'Lİ MEHMET SEVİGEN: KEMAL KILIÇDAROĞLU BİR DİKTATÖR
CHP'de yaşanan kaosa ilişkin TV100 canlı yayınında değerlendirmelerde bulunan Eski Devlet Bakanı ve eski CHP Milletvekili Mehmet Sevigen, Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu.

Partinin önde gelen isimlerinden olan Sevigen, "Kemal Kılıçdaroğlu bana göre bir diktatör. İlk defa Kemal Bey zamanında grup başkanvekilleri atamayla geldi." ifadelerini kullandı.

"İLK DEFA CHP TARİHİNDE 204 TANE MYK ÜYESİ DEĞİŞMİŞ"
Sevigen konuya ilişkin şunları da söyledi:

Uçum'dan 15 Temmuz değerlendirmesi: Milli Mücadele'nin birbirini tamamlayan iki dönemi... Uçum'dan 15 Temmuz değerlendirmesi: Milli Mücadele'nin birbirini tamamlayan iki dönemi...

"İlk defa CHP tarihinde 204 tane MYK üyesi değişmiş, ilk defa Kemal Bey zamanında grup başkanvekilleri atamayla gelmiş. Sunarsınız milletvekillerine, milletvekilleri oy verir sizi seçer ama bu milletvekillerine bile sunmadı."