Gözaltına alınan Banu Parlak'ın ifadesi ortaya çıktı Gözaltına alınan Banu Parlak'ın ifadesi ortaya çıktı

Yaşamını ABD'de sürdüren ünlü şarkıcı Tarkan, Atatürk dizisini yasaklayan Disney Plus'a tepki göstermeyerek şaşkınlığa neden olmuştu. Tarkan, Disney Plus'ın ekran yüzlerindendi.

DİSNEY PLUS'I GÖZÜNE KESTİREMEDİ 17 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA KARŞI ÇOŞTU

Disney Plus'a ses çıkaramayan Tarkan, 17 yaşındaki liseli bir genci gözüne kestirerek, "Bugün utanarak tanık olduğumuz, Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan büyük saygısızlık, hadsizlik ve ayıp beni de derinden üzdü, rahatsız etti ve endişelendirdi. Uzun süredir Atatürk’e karşı yürütülen itibarsızlaştırma ve karalama çalışmalarının vahim sonuçlarıdır bunlar. İlke ve inkılaplarıyla bugün bile yolumuza ışık tutan, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’e yapılan böyle ayıplara ve haksızlıklara sessiz kalmamamız, tüm kalbimiz ve gücümüzle onu daha da fazla korumamız, savunmamız gerektiğini bir daha anlıyorum." dedi.

''HAKLIYDINIZ, SESSİZ KALMAMAM GEREKİRDİ''

Söz konusu paylaşımında adeta günah çıkartan ünlü şarkıcı Tarkan, "Ve evet, haklıydınız. Disney yetkililerinin, Disney+'ta yayınlamama kararı aldığı Atatürk filmiyle ilgili herkesin tepki gösterdiği günlerde de sessiz kalmamam, bu kararı yanlış ve hatalı bulduğumu belirtmem gerekirdi. Bu kararın arkasındaki nedenler her ne idiyse kabul edilemezdi. Çünkü bugün bir daha görüyoruz ki bu zamanlar, Atatürk’ün varlığına, ışığına, bu millet ve vatan için yaptıklarını hatırlamaya en çok ihtiyacımızın olduğu zamanlardır." ifadelerini kullandı.