banner29

Belçika'da sağlık çalışanları ekipmansız kaldı

İlaç ve ekipman ihtiyaçlarına rağmen Belçika hükümetinin duyarsız davranışına, sağlık çalışanları tepki gösterdi.

Dünya 02.04.2020, 18:31
Belçika'da sağlık çalışanları ekipmansız kaldı

Koronavirüsle mücadelede önlemlerin sıkılaştığı dünyada sağlık meslek örgütlerinin, hemen hemen hepsi zor durumda.

Başta Avrupa'da olmak üzere birçok ülkenin sıkıntısı hükümetle ortak çalışamamak ve sağlık malzemelerinin hükümetler tarafından tedarik edilememesi...

Bu sıkıntıları yaşayan yerlerin başında da Belçika yer alıyor...

"YARDIM EDİN..."

Brüksel'de koronavirüse yakalanan hastalara yoğunlaşan birçok hastane, ilaç ve sağlık ekipmanları konusunda hükümetten yardım istedi.

Hükümetinin kendilerini dışladığından yakınan sağlık çalışanları, sağlık sitsteminin çöktüğünü ve ilaçların kalmadığını belirterek, aralarında özel ve devlet hastanelerinin de bulunduğu 9 hastane olarak ortak yazılı açıklama yayınladı.

"KÖR VE SAĞIR OLMA..."

Yayınlanan bildiride, "Hükümet yetkilileri hastanelerin ekipman ve ilaç ihtiyacını acilen karşılamalı, yetkililer bu duruma kör ve sağır." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (1)
Adem Efe 1 yıl önce
2012 Nisan ayında konferans vermek için Belçika, Fransa, Almanya ve Hollanda'yı kapsayan on günlük bir seyahatimiz olmuştu. Belçika'nın Ghent şehrinde üç dört gün kalmıştık. Kaldığımız evin yakınlarında hep Karadenizliler vardı. Onlarla güzel bir günde sokakta konuşurken bir arkadaş şivesiyle "hocam bu ev penum, ha şu kardeşimun, pu eniştemun, ötekisu amacoğlumin evidur, bu dayıoğlumunkisidur. Ha purada üç tane yapancu vardur." dedi. Ben de "Yabancılar nerelidir" diye sorunca "Nereli oluçak pelçikalu'dur daa" diye cevap verdi.)
Nereden aklıma geldiyse?
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?