banner29

Elon Musk'tan 'kırmızı hapı alın' paylaşımı

Her açıklaması olay olan Space X'in CEO'su Elon Musk'ın Twitter'dan yaptığı Matrix göndermeli 'Kırmızı hapı alın' paylaşımına ABD Başkanı Trump'ın kızı Ivanka Trump'tan 'Alındı' yanıtı geldi.

Dünya 19.05.2020, 13:06
Elon Musk'tan 'kırmızı hapı alın' paylaşımı

Tesla'nın ve SpaceX'in kurucusu olan Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden ilginç bir paylaşım yaptı. Kırmızı bir gül ifadesi ile birlikte 'Take the red pill' (Kırmızı hapı al) yazan Elon Musk'ın paylaşımıyla ne kastettiği anlaşılamadı. Ancak ABD'deki siyasi tartışmalara işaret ettiği düşünüldü. 

ELON MUSK: HAPSE GİRECEĞİMİ BİLSEM DE

Elon Musk, California yönetimine meydan okumuş, Kovid-19 salgını nedeniyle "zaruri olmayan" iş yerleri ve fabrikaların kapalı tutulması talimatına rağmen, dün tekrar elektrikli araba üretimine başlayacağını duyurmuştu. 

Twitter paylaşımında Musk, ''Ben de bugün herkes gibi sahada olacağım. Biri tutuklanacaksa o kişinin ben olmasını istiyorum.'' ifadesiyle California eyalet yönetimine meydan okumuştu.

Daha önce de California eyaleti yetkililerine Tesla'nın üretime başlamasına izin verilmesi çağrısında bulunan Musk, aksi takdirde şirketin Alameda bölgesindeki tek üretim tesisini Teksas ya da Nevada'ya taşımakla tehdit etmişti.

IVANKA TRUMP'TAN MUSK'A 'ALINDI' YANITI

Musk'ın paylaşımının ne anlam ifade ettiği anlaşılmamışken ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump, Musk'a yanıt verdi: "Alındı!" 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?