Onlarca kişiyi yüksek kâr vaadiyle dolandırdığı gerekçesiyle tutuklanan bankacı Seçil Erzan dosyasında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak Seçil Erzan'a 4 milyon 292 bin dolar para kaptıran Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu olayla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

"OLAYI BEN ORTAYA ÇIKARDIM"

"Ponzi Seçil" olarak bilinen Seçil Erzan’ın fonundan aynı zamanda kuzeni olan, Buse Terim’in eşi Volkan Bahçekapılı aracılığıyla haberdar olan eski futbolcu Emre Belözoğlu, konu ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

Halk TV’ye konuşan Belözoğlu, fona en çok para kaptıran isimlerden biri konumunda. Seçil Erzan'la bir kez görüştüğünü söyleyen Belözoğlu, durumdan şüphelenip olayı ortaya kendisinin çıkardığını iddia etti.

"BEN FATİH TERİM'İN BU İŞİN İÇİNDE BİLEREK KALMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Emre Belözoğlu, kendisine sorulan Fatih Terim'in olaydaki rolüyle ilgili soruya şu şekilde cevap verdi:

“Ben Fatih Terim’in bu işin içinde bilerek kalmayacağını düşünüyorum. Fatih Terim’in benim gibi bunun bir fon olduğunu düşünerek bu işe girdiğini düşünüyorum. Onun dışında benim de diğerlerinin de nizama aykırı bir durumu varsa mahkemede bunun hesabını verelim. Ben bu kadınla bir kere görüştüm. Kadın bana ikinci imzayı attı. Aynı bankaya gidip ‘bu imzanın gerçekliği var mı?’ diye sorgulattım. Şimdi herkes ‘Seçil Erzan dosyasını ben patlattım’ diyor ya. Olayı ben patlattım. Ben gittim bankaya. Polisleri, müfettişleri ben çağırdım. Olayı ben çıkardım ortaya.”

"VERDİĞİM HİÇBİR PARAYI GERİ ALAMADIM"

Belözoğlu, “Bu zamana kadar vermiş olduğum hiçbir parayı geri alamadım.” dedi.

Emre Belözoğlu, 1 milyon 492 bin dolar parasını Bahçekapılı Denizbank şubesinde elden teslim etti. Ardından Belözoğlu’nun tekrar gönderdiği 1 milyon 400 bin dolar parasını Bahçekapılı bu kez Seçil Erzan’a kendi ofisinde elden teslim etti.

18 Mart'ta ise Belözoğlu 400 bin dolar parasını şoförü A.A. aracılığıyla Denizbank Genel Müdürlük binası önünde elden teslim etti.

Onuachu'dan Trabzonspor'a kötü haber Onuachu'dan Trabzonspor'a kötü haber

Daha sonra Belözoğlu, borç alarak topladığını belirttiği 1 milyon doları teslim ettiği Bahçekapılı bu parayı aile dostları Nur Erkasap'a Seçil Erzan'a vermesi için gönderdi.

KAYIP 11 MİLYON DOLAR

Emre Belözoğlu'nun avukatı Şekip Mosturoğlu ise Seçil Erzan'ın da açıklayamadığı kayıp 11 milyon dolar olduğunu ileri sürmüştü. Fona giren çıkan 48 kişiden 8'inin futbol dünyasından olduğunu belirten Mosturoğlu, Emre Belözoğlu’nun kullandığı yatırımın tamamı kayıt içi, bankadan bankaya yollanmış paralar, bir bölümü de ziynet eşyalarının satılması suretiyle, kuyumcudan aldığı faturaları olduğunu anlatmıştı.