Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, 5 yıllık sözleşme imzalanan Hırvat kaleci için 6.65 milyon Euro + 950 bin Euro bonus ödeneceği bildirildi.

Fenerbahçe'den yapılan açıklama şöyle:

"Fenerbahçemiz, Dominik Livakovic’in transferi için kulübü Dinamo Zagreb ve oyuncu ile anlaşma sağlamıştır. Anlaşma gereği kulübümüz yetiştirme bedeli hariç 6.650.000 Euro + 950.000 Euro bonus olacak şekilde bonservis bedeli ödeyecektir.

Kasa dolacak! Beşiktaş'ın yeni stat işim sponsoru belli oldu! Kasa dolacak! Beşiktaş'ın yeni stat işim sponsoru belli oldu!

Hırvat milli kaleci Dominik Livakovic, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen imza töreninde kendisini 5 yıllığına sarı lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Selahattin Baki ile Sportif Direktörümüz Mario Branco da imza töreninde hazır bulundu.

İmzaların atılmasının ardından açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Üyemiz Selahattin Baki, “Hayırlı olsun. Bugün milli gururlarımızdan Altay’ımızı dünya devine uğurladık. Aynı gün Fenerbahçemize yakışır bir CV’si olan Hırvatistan milli takımının as kalecisini getirdik. Üzerinde uzun süredir çalıştığımız bir transferdi. Kolay olmadı. Kendisi bize birkaç hafta önce söz vermişti ama yazılı çizili bir şey yoktu. ‘Kulüpten çıkabildiğim takdirde Fenerbahçe’ye geleceğim’ diye. Sözünü tuttu. Kendisine teşekkür ediyorum. Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Futbol şubemize, sevgili Mario Branco ve Okan’a da çok teşekkür ediyorum. Kolay olmadı ama inşallah bundan sonrası çok iyi olacak” ifadelerini kullandı.

Transferimiz Dominik Livakovic de, “Harika hissediyorum. Dün ve bugün için teşekkür ediyorum. Haydi Fenerbahçe” dedi.

Dominik Livakovic’e 'Ailemize hoş geldin’ diyor; Fenerbahçemiz ile nice zaferler ve şampiyonluklar diliyoruz."