banner29

24 Kasım'da kadınlara yönelik şiddete karşı protesto çağrısı

19 Kasım pazartesi günü Mediapart ve France Inter tarafından yayınlanan bir forumda, Fransa'da elli kentte düzenlenecek cinsiyetçi ve cinsel şiddete karşı yürüyüşlere katılım için çağrıda bulunuldu.

Gündem 20.11.2018, 10:05
24 Kasım'da kadınlara yönelik şiddete karşı protesto çağrısı

İmzalayanlar arasında, yazarlar Annie Marie Darrieussecq'ün Ernaux, aktörler ve aktrisler Isabelle Carré, Karin Viard, Philippe Torreton şarkıcılar Catherine Ringer, Chehral Joan ve Arthur H., gazeteci RokhayaDiallo ve komedyen William Meurisse bulunuyor. Cinsel ve cinsel şiddetin, kadınların ve insanlığın yarısından fazlasının temel haklarını kullanmasını engellediğini, tüm yaşamlarını keder içinde geçirdiklerini ifade eden aydınlar çağrıya katılımın önemli olduğunu vurguladılar.

Mağdurlara psikolojik destek veren profesyonellerin sistematik eğitimi veya derneklere ayrılan kaynaklarda yapılacak iyileştirmelerle ve kız ve erkek çocuklar arasındaki eşit hakların küçük yaşlardan itibaren zorunlu eğitimle aşılabilineceğini ifade ettiler.

Bu olaylar, Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılmasına İlişkin Uluslararası Farkındalık Günü arifesinde düzenlenmekte.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?