banner30

banner29

İçişleri Bakanlığı'nın milyonlarca TL ödül veren o sitesi yenilendi!

Gri, Turuncu, Yeşil, Mavi ve Kırmızı kategorileriyle terör suçlularının kategorize edildiği İçişleri Bakanlığı’nın Terörden Arananlar internet sitesi yenilendi.

Gündem 08.05.2020, 16:47 08.05.2020, 18:05
İçişleri Bakanlığı'nın milyonlarca TL ödül veren o sitesi yenilendi!

Türkiye Cumhuriyeti’nin terör örgütü kapsamında kabul ettiği örgütlerin üyeleri olan silahlı teröristlerin arandığı internet sitesinde; kişilerin fotoğrafları, isimleri, nereli oldukları, doğum tarihleri ve militanı olduğu terör örgütünün isimleri yer alıyor.

İçişleri Bakanlığının 5 Kasım 2019 tarih ve 30939 sayısıyla Resmi Gazete’de yayınlanan Terör Suçlarının Ortaya Çıkarılmasına Veya Delillerin Ele Geçirilmesine Ya Da Suç Faillerinin Yakalanmasına Yardımcı Olanlara Verilecek Ödül Hakkında Yönetmelik gereğince; Terörden Arananlar listesinde yer alan bir terörist hakkında Emniyet Güçlerine bilgi, belge iletenler veya yakalanmasına yardımcı olanlar ödül almayı hak ediyorlar. Ödül Komisyonunca verilen karar gereğince; aranan kişinin önemine oranla 10 milyon liraya kadar ödül veriliyor.

Terörden Arananlar http://www.terorarananlar.pol.tr/ internet sitesinde FETÖ/PDY, PKK/KCK, HTŞ, DAEŞ, DHKP/C, MLKP, HİZBULLAH, EL KAİDE, TKP/ML gibi örgütlerin aranan militanlarının fotoğrafları ve bilgileri yayınlanıyor. Özellikle terör olayları ile gündeme gelmiş mahallelerde yaşayanlar bu simalara yabancı olmuyor. Bazen kişinin kendisini, bazen bir yakın akrabasını tanıyabiliyor, bu sayede Emniyet Güçlerine bilgi vererek hem devlete yardımcı olmuş oluyor hem de ödül almayı hak edebiliyor.

Terörden Arananlar internet sitesinde yayınlanan listelerdeki militanlardan herhangi bir tanesini tanıyan, hakkında bilgisi olan veya yakalanmasına yardımcı olabilecek vatandaşlar; 155 EGM İhbar, 156 Jandarma İhbar, 158 Sahil Güvenlik İhbar ve 140 Terör İhbar hatlarını arayarak Emniyet Güçleri ile iletişime geçebilirler.

SİTEYE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?