Peker'den ilginç açıklama!

Sedat Peker, Türkiye'nin en çok tartıştığı meselelerden birine dikkat çekti. Peker, Suriyeli mültecilerle alakalı fikirlerini aktardı

Peker'den ilginç açıklama!

Suriye lideri Esad’ın zulmünden kaçıp Türkiye’ye sığınan Suriyeliler, son dönemlerde ülke gündemini fazlasıyla meşgul ediyor. Bazı belediyelerin Suriyelilere plajları yasaklaması, tartışmaları daha da alevlendirdi. Hatta bu sorun İstanbul’u kazanmak için yarışacak İmamoğlu ile Yıldırım cephesinde seçim vaadine bile dönüştü. Tartışma bu kadar gündemdeyken konuyla ilgili ilginç bir değerlendirmede Sedat Peker’den geldi.

“BENİ GÖRÜNCE HEPSİ KAÇTI”

Sosyal medyadan İstanbul seçimleri için Cumhur İttifakı’na yani Binali Yıldırım’a destek isteyen Sedat Peker, Suriyeli sığınmacılarla ilgili yaptığı açıklamada özellikle küçük yaştaki Suriyeli kızlarla yapılan evlilikleri sert bir sözlerle eleştirdi. Açıklamasında zaman zaman dilenen küçük yaştaki Suriyeli çocuklara harçlık verdiğini belirten Peker, “Kullandığım araba çelik zırhlı olduğu için camları açılmıyor. Mendil satan çocuklara harçlık vermek istediğimde kapıyı açmak zorunda kalıyorum. Kapıyı açtığımda Suriyeli çocukların hepsinin kaçtığını görünce çok şaşırmıştım. Bunun sebebini araştırdığımda ise şu iğrenç gerçeği öğrendim. Maalesef bazı şerefsizler onların hem Suriyeli hem de yaşları küçük oldukları için yaşadıklarını kimseye anlatamayacaklarına inandıklarından kapıyı açıp, para gösterip sonra hem erkek hem de kız çocuklarını taciz ediyormuş. Bu yüzden arabanın kapısı açıldığında kaçıyorlarmış” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019, 02:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5