Yalan olduğu ortaya çıkınca manevra yaptı! İmamoğlu dibe düşmeye devam ediyor...

CHP’nin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘yardımlaşma’ adı altında düzenlediği kampanyada 80 liralık gıda kolisini 150 liradan satmaya çalıştığı belirtilmişti. AK Parti Ümraniye Belediyesi’nin litresini 15 liradan aldığı dezenfektanın litresine 73 lira vererek İBB’nin kasasından 1 milyon 100 bin lira çıkarttı.

Yalan olduğu ortaya çıkınca manevra yaptı! İmamoğlu dibe düşmeye devam ediyor...

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, siyasi kariyerinde dibe vurmaya devam ediyor. Koronavirüs gibi küresel bir problemi şahsi reklamı için kullanan İmamoğlu, kendi seçmenini bile isyan ettiriyor.  İBB’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımı yapacağını açıklayan İmamoğlu, temel ihtiyaç maddelerinin olduğu 1 kolinin değerinin 150 lira olduğunu açıkladı. Her şeyin bir rant çabası olduğu ise çok geçmeden anlaşıldı. İmamoğlu’nun sözde yardım  kolisinin gerçek fiyatının, açıklanan fiyatının çok altında olduğu anlaşıldı.

Yalanı ortaya çıkınca manevra yaptı

CHP’li İmamoğlu’nun 150 lira dediği gıda kolisinin gerçek fiyatının ise 80 lira olduğu ifşa edildi. Bir gıda kolisi fiyatını yaklaşık iki katına satan İmamoğlu tepki çekti. Foyasının ortaya çıkmasıyla birlikte manevra girişimlerinde bulunan İmamoğlu, gıda paketlerinin yanında hijyen malzemeleri de verdiklerini, bu nedenle fiyatın yüksek olduğunu söyleyerek, suçunu adeta itiraf etti.

Dezenfektan vurgunu

İmamoğlu’nun krizi fırsata çevirme çabaları bu kadarla da sınırlı kalmadı. Koronavirüs pandemisine karşı en etkili yöntemin temizlik olmasını da değerlendiren İmamoğlu eşine az rastlanır bir ihale vurgunu gerçekleştirdi. AK Partili Ümraniye Belediyesi’nin litresini 15 liradan aldığı dezenfektanı CHP’li İBB yönetimi litre başı 73 lira ödeyerek aldı. Litresi 73 liradan 15 bin litre dezenfektan siparişi veren İmamoğlu 1 milyon 100 bin lira ödedi. AK Partili Ümraniye Belediye Başkan yardımcısı Yavuz Selim Tuncer sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak durumu protesto etti. Tuncer şu ifadeleri kullandı: “Litresi 73 liradan 15 bin litre dezenfektan alımına 1 milyon 100 bin liraya alım yapıyor. Biz Ümraniye Belediyesi olarak İstanbul Gürpınar İMKB Meslek Lisesi’nden litresi 15 Türk lirasından 4 bin litre alarak 60.000 ödüyoruz.”

Kaynak:  Harun Sekmen/YeniAkit

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 11:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Günel
Günel - 2 ay Önce

İmamoğlu HER ŞEY GÜZEL OLAÇAĞ Deyirdi Güzelik Kayıp Oldu Her Şey Kötü Oldu Oy Veren İnsanlar Çok Mutlu İmamoğlun Yandaşları Ekranda Söyleyir ERDOĞAN Belediyeleri İşlemeye Koymur Neden Koymur İmamoğlun Mansurun KARŞISIN Kesip İşleme Deyirmi Dörd Böyük Belediye Elinizde İnsanlara Yardım Edin İmamoğlu Digerleri Hakaret Etmekden Başka Heçne Beçermiyor Onlar Kin Nifret Hakaret Koltuğ Beşinde Oy Verenleri Aldatmağ Kolay Her Şey Güzel Olaçağ Erdoğan Türk Lideri Olduğça Her Şey Güzel Olaçağ Çebhe Olduğça Her Şey Kötü Olaçağ Kılınçlaroğlu Emek Hakını Biz Bize Yeteriz Yardım Kanpanyasına Ver İnsanlara Yardım Et Belediyeler Yardım Etsin İmamoğlu Kreş Tikeçekdi Proçeler Yapaçağdı Hepsi Aldatmaça Oy Almağ Üçün Maskalandılar Salğın Bitdikden Sonra İstanbul İnsanların Zor Günler Güzleyir İmamoğlu ZAM ÜSTE ZAM YAPAÇAĞ HAZİNESİNE PARA TOPLAYAÇAĞ OLAN OY VERENLERE OLAÇAĞ Her Şey Kötü Olaçağ Para Para Üste İmamoğlun Hazinesine Toplanaçağ Milet Kötü Olaçağ

tugo
tugo - 2 ay Önce

...ipini daha geniş tutun, daha neler kırıp dökecek...

SIRADAKİ HABER

banner5