banner29

'Öpmek hürmet alâmetidir! Tapma nişânesi değildir...'

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, kendisine yönelik olarak "Protezperestlik yaparak gayri İslami bir tutum sergiledi" diyen Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'a tepki gösterdi. Ünlü, "Öpmek, hürmet alâmetidir. Tapma nişânesi değildir! Eğer öyle olmasaydı Ahmet Hakan’ın öptüklerinden Nişantaşı’na kadar tapınaklar dizilirdi" dedi.

Yerel Haberler 17.09.2018, 11:05 17.09.2018, 11:05
'Öpmek hürmet alâmetidir! Tapma nişânesi değildir...'
Kişisel Twitter hesabında paylaşımlarda bulunan Ahmet Mahmut Ünlü, "Şehitlerin tabutunu öpenlere gıcık olan zihniyetin vatan müdâfaasında kolu şehîd olan bir evliyânın protez koluna yaptığım hürmete gıcık olmalarına şaşılmamalı" ifadesini kullandı.
Atatürk'ün Dıyaüddin'e yazdığı iddia edilen mektubu da paylaşan Ünlü, sözlerine şöyle devam etti:

"Aynı zamanda bu, 'Tasavvuf erbâbı cihâd etmez' diyen sapık zihniyetlere de tokat gibi bir cevaptır ki atan müdâfaasında bütün cephelerde evliyâullâh en önde savaşmışlardır. Akşemseddinler, İbnü Kemaller, Şeyh Şâmiller ve Şeyh Dıyâuddinler bunun en bâriz örnekleridir. Bir de şunu ifade edebilirim ki Atatürkçü geçinenlerin Mustafa Kemal'in, vatan müdafaasını takdîren mektup yazdığı böyle bir zâta yapılan hürmeti yadırgamaları, bu kişilerin ne târihten, ne vatan sevgisinden, ne de şehitlikten haberi olmayan kimseler olduğunu ortaya çıkardı! Öpmek, hürmet alâmetidir! Tapma nişânesi değildir! Eğer öyle olmasaydı Ahmet Hakan'ın öptüklerinden Nişantaşı'na kadar tapınaklar dizilirdi." 
Yorumlar (1)
HACI 2 yıl önce
Bişey ALLAH(C. C) Rasulunden geliyorsa başımız üstüne gerisi kişiyi bağlar
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?