ABD'nin 'İran'a karşı adım atabiliriz' mesajları sonrası Tahran'dan dikkat çeken bir mesaj geldi. İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Ali Fadavi, Tel Aviv yönetimine 'doğrudan çatışma' uyarısında bulundu. Fadavi, 'gerekli görüldüğü takdirde doğrudan Hayfa'ya füze saldırısı düzenlemeye hazır olduklarını' söyledi.

Tahran Üniversitesi'nde açıklamalarda bulunan Fadavi, İran'ın İsrail'e karşı 'doğrudan harekete geçmesine' ilişkin bir soruyu şöyle yanıtladı:

Katar'daki müzakereleri terk ettiler! Katil Netanyahu'dan Mossad Başkanı'na 'Geri dönün' talimatı Katar'daki müzakereleri terk ettiler! Katil Netanyahu'dan Mossad Başkanı'na 'Geri dönün' talimatı

"Bazıları, pratik eylemi Hayfa'ya doğrudan füze atmak olarak görüyor. Bu, gerekirse tereddütsüz bir şekilde yapılacaktır."

'DEMİR KUBBE BİZİ DURDURAMAZ' MESAJI

ABD-İsrail ilişkilerine değinen Fadavi "Amerika, İsrail'i kendi güvenliği için yarattı ve eğer kendini güvende hissetmiyorsa onu kolaylıkla feda edebilir" diye ekledi. İsrail Savunma Kuvvetleri'nin, Demir Kubbe savunma sistemi hakkında 'yalan söylediğini' de iddia eden Fadavi, "Demir Kubbe'nin başarı oranı yüzde 30'dur" dedi.