ABD'de 5 Kasım'daki başkanlık seçim yarışı devam ederken, Cumhuriyetçi Parti ön seçimlerinde mücadele veren eski ABD Başkanı Donald Trump'ın son açıklamaları gündem oldu.

İşte Trump'ın tarihi itirafları:

"Terörün ülkemize girmesini engellemek istiyorduk ama bunu yapmak istemediğim için bu konuda konuşamıyordum. Ve ertesi gün bir şey oldu. Böylece 4 yıl boyunca ağzımı bu konuda kapalı tuttum. Ama şimdi her zaman bu konu hakkında konuşuyorum. Hiç saldırıya uğramadık. Dünya ticaret merkezi İkiz Kulelere saldırı olmadı ve başka ülkelerin de işin içinde olduğu bize gösterildi."

ABD'li asker büyükelçilik önünde Gazze için kendini yaktı ABD'li asker büyükelçilik önünde Gazze için kendini yaktı

"ORTA DOĞU'YA YENİDEN DAHİL OLUYORUZ"

''Ve şimdi Orta Doğu'ya tekrar dahil oluyoruz. Bakın neler oluyor. Siz de dahil oluyorsunuz. İşte yine Orta Doğu'ya gidiyoruz. 9 trilyon dolar harcadık, bizim tarafımız da dahil olmak üzere milyonlarca insanı öldürdük. Onların tarafı milyonlarda insan, 9 trilyon... Hiçbir şey. Ölümümüz var, kanımız var, hiçbir şeyimiz yok. Ve dedikleri gibi kanımızı ve hazinemizi harcadık. Kanımızı ve hazinemizi harcadık. Ve Kanımız hazinemizden daha önemli. O zaman bu bir utanç. DEAŞ'ı yenmem utanç verici. Haklısın. Bunu söylediğin için teşekkür ederim. Haklısın. ben de ona geliyordum. Ama o çok iyi. Çok zekidir. Bu taraftan. Teşekkür ederim. Başardık. DEAŞ'ın canına okuduk. Dört ila beş yıl sürmesi gerekiyordu fakat biz dört ayda hallettik.''