Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, ''Uluslararası Yol Federasyonu (IRF) 2023 Global Başarı Ödülleri kapsamında; Zigana Tüneli ‘yapım metodolojisi’, Eğiste Hadimi Viyadüğü ise ‘kalite yönetimi’ kategorisinde birinci seçildi. 

Özellikle Eğiste Hadimi Viyadüğümüz, tüm jüriler tarafından birinci seçilerek bu kategoride önemli bir başarıya imza attı'' dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca hayata geçirilen projelerin daha önce de IRF tarafından ödüle layık görüldüğünü belirten Uraloğlu, "Yavuz Sultan Selim Köprüsü 2019 yılında 'dizayn' kategorisinde, 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu 2021 yılında 'proje finansmanı ve ekonomi' kategorisinde ve 2022 yılında yine 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu 'yapım metodolojisi' kategorisinde birincilik ödülüne layık görülmüştü. 

IRF 2023 Global Başarı Ödülleri kapsamında; Zigana Tüneli 'yapım metodolojisi', Eğiste Hadimi Viyadüğü ise 'kalite yönetimi' kategorisinde birinci seçildi. Özellikle Eğiste Hadimi Viyadüğümüz, tüm jüriler tarafından birinci seçilerek bu kategoride önemli bir başarıya imza attı. 

Projelerimiz, Çin ve Tayvan gibi ülkelerin projelerini geçerek mühim bir başarı elde etmiştir. 

Bu ödüller, ülkemizin mühendislik alanındaki gelişmişliğinin ve kaydedilen ilerlemenin önemini de ortaya koyuyor" dedi.

''ZİYADESİYLE GURURLANDIK''

IRF'in şimdiye kadar 30 ülkeden 150'den fazla projeye ödül verdiğini belirten Uraloğlu, şunları kaydetti: "Türkiye'nin ve Avrupa'nın en uzun çift tüplü kara yolu tüneli olan Zigana Tüneli ve ülkemizin en yüksek ayaklı viyadüğü konumunda olan Eğiste Hadimi Viyadüğü'nün uluslararası alanda en iyi proje seçilerek ödüle layık görülmesi bizleri ziyadesiyle gururlandırmıştır. 

DMM, 'Türkiye İsrail ordusuna termal içlik gönderdi' iddiasını yalanladı DMM, 'Türkiye İsrail ordusuna termal içlik gönderdi' iddiasını yalanladı

Bu başarı ve gururun asıl sahibi bize güvenen milletimizdir. Biz bu ülkeye, bu millete aşığız ve biliyoruz ki aşk ile çalışan yorulmaz. 'Her alanda lider ülke Türkiye' hedefiyle çıktığımız bu yolda; ülkemiz için aşkla çalışmaya, milletimizin hizmetine yeni projeler sunmaya devam edeceğiz.

 Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da söylediği gibi durmak yok, yola devam.''

IRF 2023 Global Başarı Ödülleri 14-17 Kasım 2023 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Arizona eyaletinde düzenlenecek olan “Roads to Tomorrow (R2T)” konferansında verilecek.