banner30

banner29

Nevzat Tarhan'dan dikkat çeken Neslican Tay açıklaması

Üsküdar Üniversitesi Rektörü ve psikiyatrist Nevzat Tarhan, kansere karşı verdiği mücadeleyle tanınan ve önceki gün hayatını kaybeden Neslican Tay hakkında dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Aktüel 22.09.2019, 16:00
Nevzat Tarhan'dan dikkat çeken Neslican Tay açıklaması

Üsküdar Üniversitesi Rektörü ve psikiyatrist Nevzat Tarhan, Twitter hesabındaki paylaşımda, "Neslican kızımız çok çile çekti ama ümidini kaybetmedi. Ölümle yüzleşebilseydi, ölüm bilincine sahip olsaydı, seküler dünyanın dünyasallaşma rüzgarına kapılmasaydı, dinlerin hayata anlam katma ve teselli gücünden faydalanabilseydi hastalığı düşman gibi görmezdi diye düşündüm." ifadelerini kullandı.

​Tarhan bu paylaşımın ardından linç girişimine maruz kalmasının ardından Twitter hesabından ek açıklamalarda bulundu:

1- #mindfulness bir bilinçli farkındalık tekniğidir, stresten kaçmak yerine yüzleşerek yönetmeyi öğretir. Deneyimden kaçmak yerine ders çıkarmayı, gözlemlemeyi ve #simdiburada diyebilmeyi öğretir. Bilim acı ilaçtır. #neslicantay kızımızın acısı herkesi etkilemişti.

2- #NeslicanTay kızımızın acısı herkesi etkilemişti bu vesile ile “hastalığı düşman değil bir eğitmen gibi görme” bakışı sağlamak istemiştim #ölümbilinci herkese lazım, ancak #önyargı lara dokunmuşum..

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?