Kartepe Belediyesi “Kavgamızın Başkenti Kudüs” gecesi düzenledi...

KARTEPE, KUDÜS OLDU

Filistin’de yaşanan zulme dikkat çekmek amacıyla Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman’ın öncülüğünde Güzel Sanatlar Lisesi konferans salonunda “Kavgamızın Başkenti Kudüs” gecesi düzenlendi.
Başkan Kocaman’ın ev sahipliğinde yapılan programa Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, AK Parti MKYK Üyesi İlyas Şeker, belediye başkan yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve Kartepeliler katıldı.

''NE TARAFA BAKSAK BİR ZULÜM VAR!''

Program, 2017 Kur’an-ı Kerim'i güzel okuma dünya birincisi Habip Deveci’nin okuduğu Kur’an- Kerim Tilaveti ve dua ile başladı. Gazze’de yaşananları anlatan sinevizyon gösterisi sonrasında açılış konuşmasını yapan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, “Son yıllar oldukça zor geçmektedir. Bir hastalık çıktı binlerce can kaybettik. Deprem yaşadık kadınlarımız, çocuklarımız, insanlarımız hayatını kaybetti. Ardından Ukrayna-Rusya savaşı başladı. Şimdi de Gazze'de bir katliam var. Kadınlar ve çocuklar hunharca son bir aydır öldürülüyor. Zor bir dönemden geçiyoruz. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Ne tarafa baksak bir zulüm var” dedi.

''BU ZULÜM ELBET BİTECEK!''

“Safları sıklaştırmak ve birlik olmak için bir aradayız” diyen Başkan Kocaman, “Kartepe’den bir ses, bir mesaj olmak için toplandık. Hepinize gönülden teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Türkiye Cumhuriyeti olarak bir ve beraberiz. Bu zulmün karşısındayız. Orada yaşayan kardeşlerimizin yanındayız. Bu zulüm elbet bitecek. Filistin güzel günlere dönecektir” açıklamasında bulundu.

''BEBEK, KADIN VE ÇOCUKLAR ÖLÜYOR..''

AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır ise “Duyuyorsunuz görüyorsunuz, acının ve vahşetin tarifi anlatılmaz. Bizim bu gördüklerimizi ve duyduklarımızı batı hiçbir şekilde duymuyor ve görmüyor. Vefat edenlerin yüzde 75’i   kadın ve çocuk.. Gazze’deki bebek, çocuk ve kadınlar acımasızca şehit ediliyor. Filistin’de yürümeyi öğrenmeden ölmeyi öğrenen çocuklar var. Elektriği, gazı, suyu vermediklerini biliyoruz. İslam ülkeleri bir araya gelmelidir.” dedi.

Genel Koordinatörümüz Bülent Deniz: ''106 YILDIR ZULÜM DEVAM EDİYOR...''

Ömer Karaoğlu’nun ezgileri sonrasında habervakti.com Genel Koordinatörü ve Siyonist İsrail tarafından kamu güvenliğine tehtid olduğu iddiasıyla Filistin topraklarından deport edilen ve Filistin'e girişi 10 yıl yasaklanan Kudüs rehberi ve Yazar Bülent Deniz, ''Kavgamızın Başkenti Kudüs'' konulu konferans verdi. 
Deniz, “Şartlar oluştu, zemin tamamlanmak üzeredir. Mesele sadece zaman meselesidir. Az kaldı! 106 yıldır işgal, katliam ve zulüme direnen Kassam’ın çocuklarının direnişi kutlu bir direniştir onlara selam gönderelim. Filistin bizimdir.” dedi.  

''ZAFER TÜRKÜLERİ OKUNACAK!''

Bülent Deniz, “Hepimizin yüzünde hüzün ve keder var. Demokrasi, insan hakları, medeniyet, halkın iradesinin sözde hamileri çark etti! Batı, bir kez daha ikiyüzlülüğünü gösterdi. Moralinizi yüksek tutun! Ağıtlar, mersiyeler geride kalacak çok yakında zafer muştuları, ezgileri söyleyeceğiz'' dedi.

Sıra dışı bir 'Dünya Çocuk Hakları Günü' yazısı: Dünya geçen sene maviye bu sene kan kırmızısına büründü Sıra dışı bir 'Dünya Çocuk Hakları Günü' yazısı: Dünya geçen sene maviye bu sene kan kırmızısına büründü

''İZZETTİN EL KASSAM ÇANAKKALE'DEYDİ, NETENYAHU'NUN DEDESİ DE! SİYON KATIR BİRLİĞİ İNGİLTERE SAFLARINDAYDI! ÇANAKKALE BİTMEDİ! DEVAM EDİYOR!''

Katılımcılara, ''İsrail ürünlerini boykot ediyorsunuz peki ya Kassam Tugaylarına ve Hamas'a terörist diyen İsrail mallarını boykot ediyormusunuz'' sorusunu yönelten Deniz, ''Kassam, birlikleriyle Çanakkele'deydi, oradan Gazze'ye indi, Trablus'ta savaştı, Gazze'yi koruyan 125. alay tam 3 kez muhasara altına alındı. Mart 1917'de başlayan saldırılar, Ekim sonuna kadar sürdü! Gazze'de dün Mehmetçiği terkettiğimiz gibi bugün 2 milyar müslüman Gazze'li kardeşlerini terkedilmiş sendromuna bıraktık! ''en azından su ve tıbbi yardım malzemesi gönderin'' diye çağrı yapan Ebu Ubeyde, savaşta cephe gerisinde kadınların yaralılara pansuman yapması ve su taşımasına gönderme yaparak, tüm dünya müslümanlarına kadınlar kadar olamayacak mısınız?'' diye soruyor! Bu zillet bize yetmez mi? Ne zaman ayağa kalkacağız? 20 Şubat 1997'de Mehmetçiğin Filistin'e gitme tezkeresini çıkartık! Bugün de yaparız! Hocası yaptı, talebesi Erdoğan'da yapar'' diyerek konuşmasını sürdürdü.

''GAZZE DÜŞERSE! KUDÜS DÜŞER!''

''Biz, Gazze'de tam 3 Muharebe yaşayan 16. tümene bağlı 125. alayı yalnız bıraktık! 31 Ekim 1917'de Gazze düştü! 40 gün sonra 9 Aralık 1917'de Kudüs düştü! Ocak 1919'da Medine düştü, Mart 1920'de İstanbul düştü! Eğer tarihten ders almazsak, Gazze'yi bugün korumassak hiç bir şehrimiz ve hiç bir mabedimiz güven altında olmayacaktır! Unutmayın! Gazze düşerse İstanbul düşer'' diyerek yakın tarihten örneklerle konuşmasını sürdürdü, program katılımcılara hediye takdimiyle sona erdi.