Siyonist katil rejimin Gazze'de sürdürdüğü katliama tepkiler devam ediyor. Sivil toplum örgütleri çeşitli organizasyonlarla bu tepkiyi canlı tutumaya çalışıyor. 7 Ekim Aksa Tufanı'nın başladığı günden itibaren yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Ensar Vakfı Eyüp Şubesi ''Özgür Kudüs'ün Özgür Çocukları'' Gecesi düzenledi. Programa Eyüpsultan Belediye Başkan yardımcıları Bayram Ali Özaslan ve Cevdet Yıldız, Eyüpsultan Belediyesi başkan danışmanı ve meclis üyesi Cengiz Çup katıldı.

''GAZZE İÇİN BİRARADAYIZ!''
Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını Ensar Vakfı Başkan Vekili Gürhan Askeroğlu yaptı akabinde Ensar Vakfı Eyüp Şube Başkanı Seçkin Turan, ''Ensar Vakfı, ensar olma ruhuyla mazlumun yanında, zalimin karşısında olmaya devam edecek. Bu hayırlı çalışmalara önayak olmak çok değerli. Şu anda salonu dolduran gençlerin kıymetini tarif edemem. Gazze için bir araya geldik. Bu yolda yürümeye devm edeceğiz'' dedi.
Gazze doğumlu, Türkiye'de eğitimine devam eden Ömer el Farrah ise yaptığı konuşmada Filistin'e destek için yapılan eylem ve boykotların önemine vurgu yaptı.

''SARIKLILAR VE KALPAKLILAR EL ELE VERDİ!''
Bülent Deniz, Semt-i Mukaddes Eyüpsultan'ın gençleriyle buluştu

habervakti.com Genel Koordinatörü ve Siyonist rejim tarafından İsrail'in kamu güvenliğine tehtid olduğu iddiasıyla Filistin topraklarından deport edilen ve Filistin'e girişi 10 yıl yasaklanan Kudüs rehberi ve Yazar Bülent Deniz ise, ''23 Nisan 1920'de kalpaklılar ve sarıklılar tekbirler ve salavatlarla ilk meclisimizi dualarla açarken bir yemin ettiler. İşgal altında ki başta payitaht İstanbul olmak üzere, Medine, Gazze ve Kudüs'ten düşman kovulacaktı. Payitahttan kovduk, Maraş'tan, Antep'ten kovduk! 106 yıldır işgal altında ki Kudüs ve Gazze'den de kovacağız! Kassam'ın çocukları işte o mücadeleyi Devlet-i Âli adına bugün gazze'de verenlerdir. Dün Trablus'ta, Suriye'de, Çanakkale'de, Gazze'de çarpışan Kassam ve cengaverleri bugün de o mücadeleyi sürdürmektedir. Unutmayın! Gazze düşerse Kudüs düşer! dedi.

Bülent Deniz: ''SEMT-İ MUKADDES'TEN BEYT-İ MUKADDES'E SELAM OLSUN''
Tarihten bir çok örnekle direnişi ve yaşanan mücadeleyi anlatan Deniz, ''Burası Semt-i Mukaddes Eyüpsultan'dır! Semt-i Mukaddes'in evlatları vakti geldiğinde Beyt-i Mukaddes'e,Kudüs'e yürüyecek mukaddes ordunun neferleridir! Bu kutlu dava sizin omuzlarınızdadır! Vakit, Ebâ Eyyub'el Ensari'ye layık olmak vaktidir! Selahaddin beklemeyi bırakın! Selahaddin olun!'' dedi.
Program, etkinliğe katılanlara yönelik hediye çekilişi ile sona erdi.

habervakti

Osmanoğlu'ndan Özdağ'ın tehditlerine tepki: Ben senin gibi... Osmanoğlu'ndan Özdağ'ın tehditlerine tepki: Ben senin gibi...