banner5

banner29

İYİ Parti'nin ırkçı yöneticisi İlay Aksoy yine hortladı! Bu kez fotoğrafla hedef gösterdi...

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Kurucular Kurulu Üyesi İlay Aksoy, ırkçı açıklama ve çalışmalarına devam ediyor. Özelllikle Suriyelileri hedef alan Aksoy'un Türkiye'de ırkçılığı ve ırkçı saldırganlığı körükleyen ifadeleriyle dikkat çekiyor.

Dosya 22.07.2020, 13:36 22.07.2020, 23:44
İYİ Parti'nin ırkçı yöneticisi İlay Aksoy yine hortladı! Bu kez fotoğrafla hedef gösterdi...

Sık sık siyasi rant uğruna Türkiye'deki mültecileri hedef göstererek oy devşirme yarışı içine giren İYİ Parti'nin vukuatlı yönetici İlay Aksoy bir kez daha ırkçı açıklamalara imza attı.

SURİYELİ GENÇ KIZI FOTOĞRAFINI KULLANARAK HEDEF GÖSTERDİ

Daha önce Fatih Belediye Başkanı adayıyken ''Fatih'i Suriyelilere teslim etmeyeceğim'' afişleriyle dikkat çeken ve toplumun her kesiminin tepkisini çeken Aksoy, son olarak twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Suriye asıllı genç bir kızı ırkçı saldırganlara adeta hedef gösterdi. ''2 Temmuz 2020 tarihinde Suriyeli Aya Alsakka Amini Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olup yaklaşık 15 gün sonra İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastahanesine kadrolu devlet memuru olarak atanıp 14 Ağustos’ta görev başı yapacak....Maşallah gerçekten'' ifadelerini kullanan Aksoy, Amini'nin fotoğrafını da hedef gösterdiği tweet'te net bir şekilde kullandı.

İYİ PARTİ'DE IRKÇILIK VE HEDEF GÖSTERME SERBEST Mİ?

İYİ Parti'nin söz konusu ırkçı yöneticisi hakkında herhangi bir işlem başlatmaması, söz konusu hedef göstermeleri ve ırkçı politikaları onayladığı yorumlarına neden oldu. Aksoy'a tepki gösteren vatandaşlar, ırkçılığın insanı nasıl gözleri kör ettiğini ve başka insanlara yaşam alanı tanımadığını yorumlarda defalarca gözler önüne serdi.

HaberVakti

Yorumlar (1)
Kazım 8 ay önce
Vay be ak parti çalışıyor
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?