banner29

Rihanna'dan tepki çeken hareket! Defilede içinde hadis geçen şarkıyı çaldılar...

Şarkıcı Rihanna'nın kendi markasının iç çamaşırı defilesinde hadise yer vermesi büyük tepki çekti. Gelen tepkiler üzerine açıklama yapan Rihanna, özür diledi ve "Bu şarkıyı çalmak tamamen sorumsuzcaydı" ifadelerini kullandı.

Dosya 09.10.2020, 11:51 09.10.2020, 13:54
Rihanna'dan tepki çeken hareket! Defilede içinde hadis geçen şarkıyı çaldılar...

ABD'li şarkıcı Rihanna, geçen cuma günü 'Savage x Fenty' adlı iç çamaşırı markasının moda defilesini gerçekleştirdi. Defile esnasında ise CouCou Chloe'nin İslami bir hadise yer verdiği 'Doom' isimli şarkısının çalınması ise tepkilere neden oldu. Londralı yapımcı Coucou Chloe'nin şarkısı, Kıyamet Günü alametlerinden ve zamanın sonundan bahseden bir hadis içeriyordu. Kuveytli vaiz Mishary Rashid Alafasy hadisi seslendiren isimdi.

KIYAMET HADİSİ

Söz konusu şarkının içerisinde geçen hadis-i şerif sahih bir hadis olarak geçiyor. Ebu Hureyre'den aktarılan ve Buhari'nin İslam dünyasına kattığı hadislerden biri olan hadis kıyametten bahsetmektedir: Hadisin Türkçe meali ise ''İlim kalkmadıkça, depremler, katliamlar çoğalmadıkça kıyamet kopmaz.'' olarak geçiyor.

Sosyal medyadan gelen tepkilerin artması üzerine yazılı bir açıklama yapan Rihanna ise, bütün Müslümanlardan özür dilediğini söyledi. ​Rihanna'nın özür açıklamasında şu ifadeler yer aldı: 

"Savage x Fenty Show’umuzdaki kasıtılı olmayan büyük bir hataya dikkat çektikleri için Müslümanlara teşekkür etmek istiyorum. Daha önemlisi, bu dikkatsiz hata için gerçekten sizden özür dilemek istiyorum. Birçok Müslüman erkek ve kız kardeşimizi incittiğimizi anlıyoruz ve inanılmaz bir şekilde üzgünüm. Tanrıya ya da herhangi bir dine karşı saygısızlık yapmıyorum ve bu yüzden bu şarkıyı çalmak tamamen sorumsuzcaydı. Artık böyle bir şeyin bir daha tekrarlanmayacağından emin olacağız. Bağışlayacılığınız ve anlayışınız için teşekkür ederim."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?