banner30

banner29

Mısırlı askerler öldürüldü bazıları esir! "Bu ilk kez oluyor..."

Libya'da Ulusal Uzlaşma Hükümetine bağlı güçler ile Hafter güçleri arasında çatışma çıktı. Meydana gelen olayda 4 Mısır askeri öldürüldü.

Dünya 24.02.2020, 11:11
Mısırlı askerler öldürüldü bazıları esir! "Bu ilk kez oluyor..."

Libya’da Ulusal Uzlaşma Hükümetine bağlı güçler ile Hafter güçleri arasında çıkan çatışmada 4 Mısır askerinin öldürüldüğü, bir askerin de esir edildiği bildirildi.

BM'nin meşru saydığı Libya Ulusal Uzlaşma Hükümetine bağlı güçlerin, başkent Trablus'a saldıran Hafter'e bağlı militanları geri püskürttüğü bildirildi.

Çıkan çatışmalarda da aralarında 4 Mısır askerinin de bulunduğu çok sayıda Hafter yanlısının öldürüldüğü bildirildi. Bir Mısır subayının da esir edildiği açıklandı.

5 asker esir alındı

Al-Arabi Al-Jadeed'e bilgi veren kaynaklar, Ulusal Uzlaşma Hükümeti'nin elinde tutulan Mısırlı asker sayısının ise 5'e yükseldiğini açıkladı.

Bölgedeki kaynaklar, Hafter safında savaşan Mısır askerlerinin ilk defa kayıp vermesini ve bir askerinin de esir edilmesini dikkat çekti.

Kaynaklar ayrıca, Hafter güçlerinin daha önceki çatışmalarda yaralı ve ölülerini tahliye ederken, bu sefer ise cesetlerini çatışma bölgesinde bırakıp kaçtıklarını bildirdi.

Son çatışmalarda biri Mısır subayı olmak üzere çok sayıda başka ülkelere ait paralı askerin ele geçirildiği de açıklandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?