Yerlikaya, 'Kürtçe tiyatro' yasağını kaldırdı! Yerlikaya, 'Kürtçe tiyatro' yasağını kaldırdı!

"Çığlık 6", "In the Heights", "Carmen" gibi yapımlarla tanınan Meksikalı oyuncu ve şarkıcı Melissa Barrera'nın, sosyal medyada İsrail-Hamas savaşıyla ilgili yorumları nedeniyle "Çığlık 7" filminden kovulduğu açıklandı.

İsrail'in Gazze'nin suyunu ve elektriğini kestiğini söyleyen, Gazze'ye herhangi bir yardımın ulaşmasını izin verilmediğini gösteren gönderileri yeniden paylaşan Barrera, o gönderilere, "Gazze şu anda bir toplama kampı gibi muamele görüyor. Herkesi tep bir yere toplamak... Gidecek yer yok, elektrik yok, su yok... İnsanlar tarihimizden hiçbir şey öğrenmedi. Ve tıpkı tarihlerimiz gibi, insanlar hala sessizce tüm olanları izliyor. BU SOYKIRIM VE ETNİK TEMIZLİKTİR." notlarını düştü.

"HER TÜRLÜ NEFRETİN KIŞKIRTILMASINA KARŞI SIFIR TOLERANS GÖSTERİYORUZ"

Barrera'yı kovan Spyglass stüdyosu, oyuncunun ifadelerini "antisemitist" ve "nefret söylemi" olarak nitelendirdiğini belirtti.

Stüdyo açıklamasında, "Antisemitizme veya soykırıma, etnik temizliğe, Holokost çarpıtmasına veya açıkça nefret söylemi çizgisini alenen aşan herhangi bir şeye yanlış göndermeler de dahil olmak üzere her türlü nefretin kışkırtılmasına karşı sıfır tolerans gösteriyoruz." ifadelerini kullandı.

YÖNETMEN: BENİM VEREBİLECEĞİM BİR KARAR DEĞİLDİ

"Çığlık 7"yi yönetecek olan Christopher Landon ise, stüdyonun bu kararının ortaya çıkmasının ardından Twitter hesabından, "Her şey berbat. Bağırmayı kesin. Bu benim verebileceğim bir karar değildi." yazdı.