banner30

banner29

Azeri lider Elçibey, Türkiye'nin kendilerini nasıl yalnız bıraktığını böyle anlattı!

Azerbaycan'ın ikinci Cumhurbaşkanı Ebulfez Elçibey 'Hocalı Katliamı'nın yaşandığı günlerde Türkiye'nin yardım etmediğini anlattı. Elçibey, o dönem Türkiye'yi yönetenlerin 4 helikopteri bile Azerbaycan'a çok gördüğünü söyledi.

Gündem 02.10.2020, 11:06 02.10.2020, 12:43

Azerbaycan'da 1992-1993 yılları arasında Azerbaycan Cumhurbaşkanı olan Ebulfez Elçibey, Hocalı'da soykırım yaşanırken, eski Türkiye'nin o dönem Azerbaycan'ı nasıl yalnız bıraktığını savaş muhabiri Mithat Bereket'e çarpıcı bir şekilde anlatmıştı.

CAN KARDEŞLERİMİZİ YALNIZ BIRAKTILAR!

Elçibey, "Türkiye'den Hocalı'daki kadınları ve çocukları kurtarmak için 4 tane helikopter istedim, vermediler. Ben daha ne isteyeceğim?" ifadeleri dikkat çekti.

Elçibey başka bir röportajında ise "Türkiye'den 200 milyon dolar kredi istedik, vermediler, İran verecekti, istemedim." dedi.

Dönemin Başbakan'ı Süleyman Demirel nedendir bilinmez, Elçibey'e karşı tutum sergilemişti.

1992'DEN 2020'YE TÜRKİYE

2020'nin Türkiye'si ise askeri, siyasi ve ekonomik bütün imkanlarını Azerbaycan'ın emrine vererek, sahada Rusya destekli Ermenistan'ı perişan etmesini sağladı. Türkiye yakın müttefikimiz Azerbaycan'a, Bayraktar İHA ve SİHA'lar, HSS'ler, Kamikaze İHA'lar, Koral ve birçok üstün savaş teçhizatı yardımında bulunuyor.

Yorumlar (1)
Mustafa 7 ay önce
Ermenistana yardım etmediklerine sukretmek lazım
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?