banner29

Cumhurbaşkanı Erdoğan zamanında Kırgızistan'a FETÖ uyarısı yapmıştı! İşte o görüntüler...

4 Ekim pazar günü yapılan milletvekili seçim sonuçları bahane edilerek karıştırılan Kırgızistan’da yaşananlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2 yıl önceki bir konuşmasını akıllara getirdi. Erdoğan 2 yıl önce Kırgızistan'a yaptığı ziyarette, FETÖ ile mücadelenin vurgusunu yaparken,Kırgızistan Cumhurbaşkanı Ceenbekov'un yüzüne karşı uyarılarda bulunmuştu.

Gündem 10.10.2020, 21:36 10.10.2020, 22:44

4 Ekim pazar günü yapılan milletvekili seçim sonuçları bahane edilerek karıştırılan Kırgızistan’da yaşananlar ve Orta Asya’daki kalesi olan bu ülkede FETÖ’ye biçilen rol, Türkiye’de akamete uğratılan Gezi süreciyle büyük paralellik gösteriyor.

Kırgizistan’ın dağılan SSCB’den 1991’de bağımsızlığını kazanması sonrasında FETÖ, Türkiye’deki devlete sızma planlarını aynen burada da uyguladı. Bu ülkede ciddi bir yapılanma kuran örgütün yönetim dahil kamu kurumlarından iş dünyasına, eğitimden sanata kadar her alana sızarak gücünü pekiştirdi.

ERDOĞAN, CEENBEKOV'UN YÜZÜNE KARŞI SÖYLEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2 yıl önce Kırgızistan ziyaretinde, Kırgızistan'da yaşanan FETÖ yapılanması ile ilgili bir konuşma gerçekleştirmiş, Cumhurbaşkanı Ceenbekov'un yüzüne karşı FETÖ uyarısı yapmıştı.

Erdoğan, Ceenbekov'a uyarılarda bulunarak, "Sayın Ceenbekov, FETÖ konusunda çok daha dirayetli davranacağına ve gereken önlemleri süratli alacağına inanıyorum." ifadelerini kullanmıştı, Ayrıca,bu yapı karşısında Türkiye'nin en son FETÖ'cü adalet karşısında hesap verene kadar mücadele edeceğini de söylemişti.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o konuşmaları:

FETÖ'cüler ve sirayet ettikleri kişiler, Türkiye ile Kırgızistan arasına fitne tohumları ekmek için her türlü alçaklığı her türlü kalleşliği sergilediler.

Türkiye için olduğu kadar, Kırgızistan için de çok büyük tehdit oluşturan bu örgütün kökünü kazımak devlet başkanları olarak boynumuzun borcudur. Sayın Ceenbekov, FETÖ konusunda çok daha dirayetli davranacağına ve gereken önlemleri süratli alacağına inanıyorum. Biz Fetö terör örgütüyle mücadele noktasında ilgili birimlerimiz de kendisinin yanında olacağız. Bu öyle bir örgüt ki; bugün bize yarın aynısını Kırgızistan'a yapacak karakterdir.

Türkiye, son FETÖ'cü hain de hukuk önünde hesap verene kadar, yurt içinde ve yurt dışında bu örgütle mücadelesini sürdürecektir.

Nereye kaçarlarsa kaçsınlar, hangi deliğe saklanırsa saklansınlar, inlerine girecek bunları kulaklarından tutup adalete teslim edeceğiz.

Habervakti.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?