banner29

Meral Akşener futbola geçiş yaptı! Flaş Trabzonspor açıklaması...

Edirne İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trabzonspor hakkındaki açıklamalarına devam etti.

Gündem 20.02.2020, 14:21 20.02.2020, 14:27
Meral Akşener futbola geçiş yaptı! Flaş Trabzonspor açıklaması...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Edirne İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Trabzonspor’la ilgili yaptığı son açıklamalarla gündeme gelen Meral Akşener, “Spor Türkiye’de önemli bir şey. Benim konuşmam yeniden okunup dinlendiği zaman ne dediğim ortaya çıkar. Hangi takım olursa olsun oraya siyasetçilerin elinin, olumlu olumsuz ellememesi gerektiğini söyledim. Sporu siyasetin müdahalesinden uzak tutmanın doğru olduğunu söyledim” ifadelerine yer verdi.

"Trabzonlular da Trabzonspor da benim bu dediğimi çok iyi anladılar” diyen Akşener,  “Spora hiçbir siyasetçi ben dahil karışmayın, taraftarları birbirinin karşısına dikmeyin. Trabzon sporun haklı mücadelesinin üzerine gölge düşürmeyin" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Rahmi Cinokur 1 yıl önce
AKŞENER, EDİRNE’YE ‘’BEREKETLİ’’ GELDİ
Yağmur berekettir. Yağmur toprak kokusudur. Yağmur yeşermektir, yeniden can bulmaktır. Türkiye’deki siyasette Meral Akşener ile hayat bulacaktır. Türkiye’yi karış karış gezen ve dün Edirne’nin İpsala, Keşan, Uzunköprü ve Havsa ilçelerinde buluşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün güne erken başladı.
Beraberinde TBMM Grup Başkanı ve Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, TBMM Katip Üyesi Ve Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, IYİ Parti Grup Başkanı Lütfü Türkkan, Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Tolga Akalın, İl Başkanı Ekrem Demir ile birlikte Margi Otelden çıkan Meral Akşener’i, Balıkçılar Caddesinde Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya, Bedesten ve Alipaşa Çarşısı Başkanları ile partililer karşıladı.
Yağmurlu bir havada ziyaretlerine başlayan Akşener, Balıkçılar Caddesi ve Çilingirciler Caddesindeki tüm esnafı ziyaret ederek onların sorunlarını dinledi.
Esnaflarla tek tek sohbet eden Akşener, mecliste yapacağı grup konuşmalarında esnafın, memurun, çiftçinin, emeklinin, işsizin sesi olmaya devam edeceğini belirtti. Akşener, ''Aziz Milletimiz bu kadar yükün altında ezilmeyi hak etmiyor.
Vatandaşlarımıza bu şartlarda yaşamayı reva gören iktidar, işi düştüğünde Edirne'ye geldiğinde, bakalım nasıl hesap verecek?'' dedi.
Bu arada uzun süredir kurak bir mevsimi yaşayan vatandaşlar, yağışın yağmasıyla birlikte ‘’Akşener bereketiyle geldi’’, ‘’Edirne’ye İYİ geldi’’ yorumları yaptı.'
Gökhan Tuzladan 1 yıl önce
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bizim bakış açımız, Türkiye'nin çıkarıdır. Bizim temel bir ilkemiz var. Türkiye'nin çıkarı neyi ön görüyorsa onun yanında dururuz." dedi.Akşener, Trakya programı kapsamında Edirne'de esnafla bir araya geldi.Balık pazarında ve Çilingirler Çarşısı'nda esnafın talep ve sıkıntılarını dinleyen Akşener, daha sonra partisinin il başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

Dün Keşan,İpsala ve Uzun köprü ilçelerini ziyaret eden ve akşam saatlerinde Edirne’ye gelen Akşener Edirne ciğeri yedikten sonra geceyi Edirne’de geçirdi.Sabah programı kapsamında Edirne esnaf ziyaretlerine Balıkpazarı caddesinden başlayarak esnafın nabzını tutan Akşener yolda gördüğü vatandaşlarla da sohbet etti.Sahanın nabzını tuttuğunu ve buradan aldığı bilgileri grup toplantılarında ve Parlamento kürsüsünde söyleyeceğini belirtti.

Meral Akşener’in en anlamlı ziyareti dönemin eski belediye başkanlarından eczacı İbrahim Ay’a yaptığı ziyaret oldu.Ay Akşener’i karşılarken “iki macır kızanı bir araya geldi” ifadesini kullandı.Bu yakıştırma Akşener’in hoşuna gitti ve İbrahim Ay’a sarılarak “ağabeyim”diye hitap etti.İbrahim yapılan ziyaret karşısında Akşener’e Edirne kırmızısından imal edilmiş özel bir eşarp hediye etti ve tarihçesini anlattı.Akşener ise eşarbı boynuna takarak Edirne turunu bu şekilde yaptı.

Akşener,ziyaretin ardından parti binasına geçerek burada gazetecilerin sorularını alarak değerlendirmelerde bulundu.Türkiye'de ekonomik krizin varlığını en iyi cadde ve sokaktan aldığını belirten Akşener krizin çiftçisinden esnafına her kesimden insanı derinden etkilediğini söyledi.

Sohbet ettiği esnafın girdi fiyatlarından, elektrik faturalarından ve hayat pahalılığından şikayetçi olduğunu anlatan Akşener, şöyle devam etti:

"Esnaf Türkiye'nin bel kemiğidir. Esnaf iktidarı oluşturan siyasi yapının da bel kemiğidir. Fark edilmez ama en büyük istihdamı esnaf yaratır, o küçücük dükkanlarda. O nedenle ziyaretlerimize önce esnaftan başladık. Her hafta mutlaka bir şehrimiz ve ilçelerinde esnafla bir araya geleceğiz. Amacımız, siyasetçiyi gerçek gündeme ve insanların derdine odaklamaya çalışmak. Bunu da yapacağımıza inanıyoruz. Bir hayalim daha var benim; gezdiğim gördüğüm bu yerlere ağalar da gelsin ve sorunları kendileri de dinlesin."

"Darbe tartışmalarını da çok tehlikeli bulmuştuk"

Bir gazetecinin, "Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriye'nin İdlib kentine yönelik askeri operasyon sinyali verdi, sizin parti olarak duruşunuz nasıl olacak, tezkere gelirse ?" sorusu üzerine Akşener, İYİ Parti olarak her zaman ülke çıkarlarını düşündüklerini belirtti.

"Tezkere Meclis'e gelir mi gelmez mi bilmiyorum" diyen Akşener, şunları kaydetti:

"Biz darbe tartışmalarını da çok tehlikeli bulmuştuk. Çünkü bizim yurt dışında askerimiz var. O çocukların moralini bozmayı, komutanlarının moralini bozmayı doğru bulmadığımız için. Bizim bakış açımız, Türkiye'nin çıkarıdır. Bizim temel bir ilkemiz var. Türkiye'nin çıkarı neyi ön görüyorsa onun yanında dururuz."

Akşener, başka bir gazetecinin, "Gezi olayları ve yargının verdiği son kararlar konusunda neler söylemek istersiniz ?" sorusuna, şu yanıtı verdi:

"Gezi, doğrusuyla eğrisiyle yaşandı ve bitti. Şimdi bütün bunları ben gündem değiştirme, gerçek problemleri örtmek için hükümet tarafından ortaya konulan bir tavır olarak görüyorum. Yalnız bir vahim durum var. Bu ikidir oluyor. Bir mahkeme tahliye veriyor, beraat veriyor. Birden bir şey oluyor. Sayın Cumhurbaşkanı sert şekilde konuşuyor, yeniden o başka savcılar, başka hakimler o kararı yok hükmünde kabul ediyor. Bu tür zikzaklı davranışları doğru bulmuyoruz."

Akşener, Ergene Nehri'nin kirlilikten kurtarılması için sanayi ile tarımın dengelenmesi gerektiğini de kaydetti.
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?