Yılmaz: Haset, kanserden beterdir!

İlahiyatçı yazar Şevki Yılmaz, hasetin kanserden beter olduğunu belirten bir yazı kaleme aldı. Söz konusu yazıda geçmişten günümüze hasetin neden olduğu ibretlik olaylar çarpıcı bir şekilde ifade edildi.

Yılmaz: Haset, kanserden beterdir!

Haftalık cuma yazılarıyla okuyucularına bilgilendirmede ve uyarılarda bulunan ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, bu hafta kaleme aldığı yazısında hasetin neden olduğu kötülükleri ele aldı.

İşte Yılmaz'ın o yazısı:

Allah’ın kullarına imtihan için emaneten verdiği mal ve makam gibi nimetlerin kendine ait olduğunu sanan nefislerimizin en büyük hastalığı başkalarındaki nimetleri kıskanmasıdır! Yani hased etmesidir! Hased yani kıskançlık insanı yiyip bitiren en büyük hastalıktır! Maddi ve manevi tüm hastalıkların ana mikrobudur!

Dünyanın yönetimi İnsana verilince Cinlerin en âlimi Şeytan ve ona tabi olan Cinler, hasedlerinden Hz. Âdem’e ve kıyamete kadar gelecek tüm evlatlarına amansız düşman oldular!

Hased, Şeytanı Allah’ın rahmetinden kovulmuş ve ümitsiz manasına gelen Melun İblise çevirdi!

Hased, Irkını üstün görmesi sebebiyle secdeyi reddeden Şeytan’ı kıyamete kadar melun etti!

Hased, Peygamberin oğlu Kabil’i kardeşi Habil’in katili eyledi!

Hased, Peygamberin oğullarını kardeşleri Yusuf’u kuyuya attırdı!

Hased, güç sahibi Firavun’u besleyip büyüttüğü Hz. Musa’ya düşman ettirdi!

Hased, İsrail Oğullarını son Peygamber kendilerinden seçilmediği için Hz. Muhammed (s.a) Efendimize düşman ettirdi!

“İnkârcılar Kur’an’ın uyarılarını işittiklerinde yüreklerini öyle büyük bir kin ve nefret kaplıyor ki, o zehirli ve kahredici bakışlarıyla seni neredeyse öldürüp, yere devirecekler!" (Kalem S.51)” İlahi Mesajda belirtildiği gibi Hased, Müşrik amcaları yeğenleri Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize hicreti mecbur ettirdi!

Velhasıl;  Hased (kıskançlık ve çekememezlik) şeytanların nefislerimize kurduğu en büyük tuzaktır! Kardeşi kardeşe, komşuyu komşuya, dostu dosta, zengini zengine, cahili âlime, alimi alime,  muhalefeti iktidara ve devletleri devlete düşman ettirir!

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 01:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5