CHP'de yeni ilçe başkanlarının seçildiği kongrelerde Kemal Kılıçdaroğlu'na yakın isimlerin çoğu seçimi kazandı. Yalnızca Esenler ve Bahçelievler'de değişim isteyenlerin adayları oylamada önde çıktı. Geriye kalan ilçelerde CHP Genel Merkezi'ne yakın adaylar ilçe başkanlığı koltuğuna oturdu.

Eski İl Gençlik Kolları Başkanı Otlu Maltepe'den seçildi

'Kuran'da örtünme şekliyle ilgili bir açılım yok' demişti! İyi Partili Ayşe Sucu başörtüsünü çıkardı 'Kuran'da örtünme şekliyle ilgili bir açılım yok' demişti! İyi Partili Ayşe Sucu başörtüsünü çıkardı

Kılıçdaroğlu'na yakın isimlerin kazandığı ilçelerden biri de Maltepe oldu. Maltepe’de eski İl Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu ile, eski parti ilçe yöneticisi mevcut Maltepe Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Olcay Yılmaz arasında geçti. Kenan Otlu 209 oy alırken Olcay Yılmaz 193 oyda kaldı.

Yıllar önceki teröre verdiği destekle biliniyor

Kenan Otlu'nun CHP'nin yeni Maltepe İlçe Başkanı olmasının ardından yıllar önceki skandal ifadeleri akıllara geldi. Otlu, 2015 yılında yaşanan Hendek olaylarıyla ilgili terör gruplarına destek verdi. Otlu, terör gruplarıyla omuz omuza mücadele edeceklerini söyleyerek Güneydoğu için 'Kürdistan' ifadesini kullanmış ve güvenlik güçlerimizin mücadelesine faşizm dedi.

Kürdistan ifadesini kullandı: Güvenlik güçlerinin mücadelesini 'faşizm' olarak yorumladı

Otlu, "Biz nasıl Gezi’de yan yana durduysak, nasıl 1 Mayıs’ta birlikte gaz yediysek, Ankara katliamında kanlarımız birbirine nasıl karıştıysa bu zulmün karşısında da yan yana, omuz omuza duralım. Barikatta da, alanda da, faşizme karşı omuz omuza duralım. Savaşın da bir kuralı var. Ancak bugün Kürdistan’da savaş hukuku çiğneniyor. Doğuda katliam ve zulüm var. Toplumsal muhalefet cephesinde barikatta yoldaşlığımızı, omuzdaşlığımızı yükseltelim" sözleriyle tepki çekti.

kenan otlu chp pkk

Kenan Otlu'nun yıllar önceki teröre destek ifadeleri

Sözlerinin çarpıtıldığını iddia etti. Kullandığı ifadeler nedeniyle partisinden de tepki çeken Otlu daha sonra bir açıklama yaparak sözlerinin çarpıtıldığını iddia etti. CHP gençliğinin mücadelesinden korkulduğu da ifade eden Otlu, CHP gençliği hakkında adeta bir linç kampanyası başlatıldığını iddia etti.