Birgün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre; 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde alınan sonuçların ardından tepkilerin merkezinde olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinde yükselen 'değişim' sesleri ve yaklaşan kurultay nedeniyle üyelere bir mektup gönderdi.

CHP Genel Başkan Adayı Örsan Öymen, imam hatip ve Kur'an kurslarını hedef aldı CHP Genel Başkan Adayı Örsan Öymen, imam hatip ve Kur'an kurslarını hedef aldı

İşte Kılıçdaroğlu'nun o mektubu:

“Cumhuriyet tarihimizin en kritik seçimlerinden birini geride bıraktık. Karanlığın baskının iftiraların yanında yalanların, hilelerin ve hukuksuz bir biçimde devlet olanaklarının kullanıldığı adaletsiz bir seçimden çıktık. Süreç çalıştığımız beklediğimiz ve dilediğimiz gibi sonuçlanmadı.

Demokrasi mücadelemizde birlikte yol almak için gösterdiğiniz büyük çaba ve kararlılığın çok değerli olduğunu bilmenizi isterim. Elini taşın altına koyma cesareti gösteren sizler sayesinde partimiz daha da güçlendirmektedir.

Adil ve özgür bir Türkiye için hak, hukuk ve adalet için mücadelemizi eskisinden daha güçlü sürdürmek zorundayız. Bu tarihin bize yüklediği bir sorumluluktur. Bu nedenle partimizin hedefine daha büyük kararlılıkla ulaşmasını sağlayacak adımları hep birlikte atacağız.

Atatürk’ün ‘Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim’ sözü partimize gönül vermiş olanların hiç unutmaması gereken temel bir ilkedir.”