Başkan: Dövizinizi Altınınızı TL'ye çevirin!

100 günlük eylem planını açıklayan Başkan Erdoğan ekonomi ile ilgili önemli mesajlar verdi. Erdoğan döviz çağrısında bulunurken "Yastık altındaki dövizinizi, altınınızı çıkarın" dedi.

Başkan: Dövizinizi Altınınızı TL'ye çevirin!
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin 400 projeyi içeren 100 günlük eylem planını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir ekonomik savaşla karşı karşıyayız. Hiç endişe etmeyin, biz bu savaştan da galip çıkacağız. Yastık altından dövizlerinizi, altınlarınızı çıkartın, TL'ye dönüştürün. Yerli, milli direnişinizi tüm dünyaya karşı ortaya koyun" dedi.

Erdoğan "Hazine ve Maliye Bakanlığımız yeni bakanlıklarımızdan biridir. Bugün artık Türkiye'nin daha iddiaları hedefleri var. Yaşadıklarımızın ekonomi alanındaki planlarımızı yavaşlattığı bir gerektir. 15 Temmuz ve sonrasındaki hadiselerin ekonomimizi de hedef aldığını görüyoruz. Hiç endişe etmeyin biz bu savaştan da galip çıkacağız. Programımızı bütçe disiplininde taviz vermeden hazırladık. Kamu nakit yönetiminde verimliliği sağlıyoruz. 40 milyar liralık kamu kaynağını tek hesapta yürüterek ilave gelir elde etmeyi planlıyoruz. Milletime sesleniyorum; Yastık altından dolarlarınızı, eurolarınızı altınlarınızı çıkarın, TL'ye çevirin. Yerli milli direnişinizi tüm dünyaya karşı ortaya koyun." çağrısında bulundu.
Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5