banner30

banner29

1 Nisan'dan itibaren başlatacağız!

AK Parti'nin Ankara ilçe belediye başkanı adayları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanıyor. Erdoğan, "Ankara'da yeni bir değişim ve dönüşümü 1 Nisan'dan itibaren başlatacağız." dedi.

Siyaset 01.01.2019, 15:41
1 Nisan'dan itibaren başlatacağız!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu'ndaki tanıtım toplantısında Ankara'nın ilçe belediye başkan adaylarını açıklıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Ankaralı bizi sevdi. 16 yıldır bizi bırakmadı, bırakmıyor, bırakmayacak.

Ankara için en iyisini, en güzelini yapmaya çalışıyoruz.

Milletin gönlünde yeri olmayan hiç kimsenin AK Parti listesine girmesi mümkün değil. Milletimizle aramızdaki güçlü bağ koptuğu gün bizim misyonumuzun bittiği gündür.

Bugüne kadar Yenimahalle'ye Çankaya'ya hizmet yapılmadı. Öyle kararlı olacağız ki Çankaya ve Yenimahalle'yi alarak yeni bir değişime başlatmamız gerekiyor.

Ankara'da yeni bir değişim ve dönüşümü 1 Nisan'dan itibaren başlatacağız.

Derslik sayısını 575 bine öğretmen sayısını 920 bine çıkartarak bu alandaki sorunları büyk ölçüde çözdük. Milli Eğitim Bakanlığı'nda 1 milyon 32 bin kişi hizmet veriyor. Meslek liseleri ve imam hatip okullarına yapılan haksızlığa son verdik.

Hedefimiz eğitim öğretimde kaliteyi yükseltme, çocukların gönüllerini de doyuracak bir talim terbiye sistemi kurmak olacak.

ANKARA ADAYI ÖZHASEKİ'DE KONUŞTU

AK Parti'nin Ankara adayı Mehmet Özhaseki tanıtım toplantısında yaptığı açıklamada, "Ankara'yı dünya başkentleri arasına çıkarmak için hep birlikte çalışacağız. Ankara'yı yatay mimari merkezli şehir haline getireceğiz. Her işte ortak karar vereceğiz" dedi.

"Projelerimiz Ankara'nın çıkarlarına yönelik" diyen Özhaseki, "Projelerimizin hepsinin hesabı yapıldı. Perşembe günü paylaşacağız" açıklamasında bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TANITIM TOPLANTISI ÖNCESİ DIŞARIDA BULUNAN VATANDAŞLARA HİTAP ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Ankara adayları tanıtım toplantısı öncesi vatandaşlara seslendi.

Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile birlikte 24 ilçe belediye başkan adayını programda açıklayacağını ifade eden Erdoğan, 25 adaydan 3 tanesinin Cumhur İttifakı gereği Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) olduğunu, diğerlerinin AK Parti'den olduğunu belirtti. "Cumhur İttifakı'nı başkent Ankara'da karşımızdaki illet ittifakına karşı muzaffer kılacağız" diyen Erdoğan, başkente yakışır bir aday olarak Mehmet Özhaseki'yi belirlediklerini söyledi. Erdoğan, Özhaseki'nin 5 dönem Kayseri büyükşehiri yönettiğini ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptığını anımsatarak, "O günden bugüne hayatı tamamıyla şehircilikle, çevrecilikle, belediyecilikle geçmiş bir kardeşimizi başkentimize belediye başkan adayı yaptık. Biliyorsunuz kale içeriden fethedilir" şeklinde konuştu.

Ankara Spor Salonu'nda gerçekleşen program öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan, dışarıda bulunan vatandaşlara hitap etti.

"BU YOLDA BUNU BAŞARACAĞIZ"

Yerel seçimlere 3 ay kaldığını hatırlatan Erdoğan, "2019 yılı milletimiz için, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun. Unutmayın tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bu devletimize illetleri dokundurtmayacağız. Bu devletimizi daha güçlü kılacağız. Başkentimizi daha güzel yapacağız ve bunu ancak iktidarla uyum içerisinde olan bir belediye gerçekleştirir. Bu yolda bunu başaracağız" dedi.


Ankara Spor Salonu'ndaki tanıtım toplantısı için Ankara'nın çeşitli ilçelerinden gelen partililer salonu tıklım tıklım doldurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı salonda bekleyen partililerin açtığı 'Ankara'ya deli sana divane olduk' pankartı dikkat çekti.

"BEN DEĞİL, BİZ KÜLTÜRÜYLE ANKARA'YI YÖNETECEĞİZ"

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Mehmet Özhaseki de yaptığı konuşmada, "Ankara'da hep birlikte, gece gündüz demeden sizlerle çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. Ulaşmadık bir tek kişi kalmayacağını dile getiren Özhaseki, "İnşallah Büyükşehir Belediye başkanı olduktan sonra 'ben' değil, 'biz' kültürüyle Ankara'yı yöneteceğiz, güzel hizmetler yapacağız." diye konuştu.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?