Seçim ve sınavlar bitti akın başladı

24 Haziran seçimlerinin ve üniversite sınavlarının sona ermesinin ardından tatilini erteleyen ya da yarıda bırakanlar tatil bölgelerine akın etmeye başladı. Tatilcilerin gözde bölgelerinden Marmaris'te uzun araç kuyruklarının oluştuğu

Seçim ve sınavlar bitti akın başladı
Seçim ve sınavların sona ermesiyle Marmaris-Muğla karayolundan ilçenin tek girişi olan Ulusal Egemenlik Caddesi'ni kullanarak özel ve toplu taşıma araçlarıyla giriş yapanlar tatilciler, uzun kuyruklar oluşturdu.
Sahildeki Atatürk ve Cumhuriyet caddelerinde trafik yoğunluğu yaşandı.

OTELLER YÜZDE 95 DOLU


Hürriyet'te yer alan habere göre; Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Özbozdağ, "Dalaman ve çevresi olarak tabir ettiğimiz Güney Ege Bölgesi'nde 120 bin yatak kapasitemiz mevcut. Seçim ve üniversite sınavları için evlerine dönen 15 bin kadar turist vardı. Bu da yüzde 15'lik bir orana denk geliyor. Şu an için tatillerini yarıda bırakanlar dönmeye başladı. 3 yıldız ve üzeri her şey dahil sistemi çalışan nitelikli otellerimiz yabancı turist ve gurbetçilerle yüzde 80 doludur. Ön rezervasyon yaptıran tatilcilerle birlikte 10 Temmuz'dan sonra otellerde yüzde 95 doluluk oranı yaşanacaktır. Eylül ayına kadar nitelikli oteller yüzde 100 dolu olacaktır. Her bütçeye göre konaklama tesislerimiz mevcuttur. Ön rezervasyonlarda yoğun talep mevcut. Vatandaşlarımızı moral ve huzur bulmaya davet ediyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5