Sakarya siyasetine bir dönem damga vuran isimlerden biri olan 18'inci dönem Sakarya Milletvekili Yalçın Koçak İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. 

Erdoğan, Erbakan'ın evini kuşattırdı mı? Karahasanoğlu cevapladı... Erdoğan, Erbakan'ın evini kuşattırdı mı? Karahasanoğlu cevapladı...

Koçak'ın cenazesi bugün Orhan Cami'de kılınacak ikindi ve cenaze namazının ardından defnedilecek. 

ÖZAL'IN EKİBİNDEYDİ

1987-1991 yılları arasında Türkiye'nin siyasi tarihinde Anavatan Partisi Sakarya Milletvekilliği görevini üstlenen Koçak, Turgut Özal'ın da yakın çalışma ekibinde görev yapmıştı.

Sakaryalı siyasetçi Koçak, Anavatan Partisi (ANAP), ve Doğruyol Partisi'nin birleşme aşamasında Demokrat Parti'de Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Kaleme aldığı köşe yazıları ulusal haber sitelerinde yayımlanan Koçak, zaman zaman ulusal kanallarda da siyesi değerlendirmeler yapıyordu.

   

Genel Koordinatörümüz Bülent Denizin hazırlayp sunduğu derin gerçekler programı arşivinden...

Merhum Koçak Millet, memleket aşığı bir insandı. Mert ve cesurdu. Kimseye eyvallahı yoktu, öyle de konuşurdu. Merhuma rahmet, ailesi ve sevnlerine başsağlığı diliyoruz.

YALÇIN KOÇAK KİMDİR?

Yalçın Koçak 1952 yılında Adapazarı/Sakarya'da doğdu. 

İnşaat Mühendisi, Müteahhit, Siyasetçi, XVIII. Dönem Sakarya Milletvekili. 1Baba adı Mehmet, anne adı Rahime. İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Işık Mühendislik Yüksekokulu İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu. İngilizce biliyor.

Serbest Mühendis, Müteahhit, İnşaat Emlak Müdürlüğü Kontrol Mühendisi, Turizm İşletmecisi olarak çalıştı.

Yalçın Koçak, 29.11.1987 genel seçimlerinde ANAP’tan 18. Dönem Sakarya Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Evli, 3 çocuk babasıdır.