Bugün Mi'raç Kandili! Kandiliniz Mübarek Olsun!

Alemlere Rahmet, iki cihan güneşimiz, Peygamberimiz, Hazreti Muhammed (S.A.V) Efendimizin, Allah'u Azimuşşan Hazretlerinin (cc) huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen Mi'raç Kandili bu akşam namazından itibaren idrak edilecek.

Bugün Mi'raç Kandili! Kandiliniz Mübarek Olsun!

İslam aleminde "Allah'a yükseliş ve arınma" olarak kabul edilen Mi'raç Kandili, bugün idrak edilecek.

Mi'raç Kandili, 8 Mart'ta başlayan "üç aylar"ın ilki olan Recep Ayı'nın 27. gecesine denk geliyor.

İnancımıza göre, Hazreti Muhammed (sav), Mi'raç gecesi, Allah'ın (cc) daveti üzerine Cebrail Aleyhisselam'ın rehberliğinde Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan semaya, yüce alemlere ve İlahi huzura yükseldi. Hazreti Muhammed, yolculuğunda "Burak" adlı binekle seyahat etti.

Beş vakit namaz, Mi'raç gecesinde farz kılındı, Allah'a şirk koşmayanların cennete gireceği müjdesi verildi ve Mi'raç gecesinde "Amenerrasulü" diye başlayan Bakara Suresi'nin son iki ayeti indirildi.

Ayrıca bu gece Allah'u teala, Hazreti Muhammed'e insanın yaşama hakkını, şeref ve haysiyetini korumayı, toplumun huzur ve güvenini sağlamayı amaçlayan bir çok emir ve yasak vahyetti.

Bu vesileyle siz değerli takipçilerimiz başta olmak üzere tüm İslam Aleminin İsra ve Mi'rac gecesini tebrik ediyoruz! 102 yıldır esir olan ilk kıblemizin özgürlüğe kavuşmasını Kuddüs (cc) olan Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyoruz. Miraç Kandilimiz mübarek olsun...

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 20:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5