İstanbul Silivri'de özel bir bakım evinde çalışanların hastalara yaptığı işkence görüntüleri sosyal medyada gündem oldu.

ÖZEL BAKIM EVİNDE SKANDAL GÖRÜNTÜLER!

Prof. Dr. Görür: Kuzey Anadolu Fay hattı, dünyanın en tehlikeli fayı Prof. Dr. Görür: Kuzey Anadolu Fay hattı, dünyanın en tehlikeli fayı

Twitter'da bir sosyal medya hesabından paylaşılan görüntülerde bir bakım evi çalışanının hastalara yaptığı işkence yer aldı. Paylaşımı yapan hesap, olayın İstanbul Silivri'de özel bir bakım evi olduğunu yazdı.

Bakım evinin neresi olduğu henüz bilinmezken görüntüler sosyal medyada tepkilere sebep oldu.

İSTANBUL VALİLİĞİ SORUŞTURMA BAŞLATTI

İstanbul Valiliği, görüntüler üzerine soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında bakımevi kapatıldı. Konu ile ilgili İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "24.07.2023 tarihinde Büyükçekmece İlçemizde faaliyet gösteren Özel Gözlem Engelli Bakımevinde çekildiği tespit edilen görüntüler üzerine idari soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma çerçevesinde olayın yaşandığı engelli bakım merkezinin faaliyetlerine son verilmiş olup merkezde kalan engellilerimizin, çevrede bulunan uygun bakım evlerine yerleştirilmeleri kararı alınmıştır. Olayla ilgili adli ve idari süreç devam etmektedir." ifadelerine yer verildi. 

TUTUKLANDILAR

Şüpheli N.C. ile yanında bulunduğu belirlenen M.P. tutuklandı