banner29

Emniyet Müdürlüğü, Ata Benli için harekete geçti! Kayıplara karıştı ama...

Alkollü araç kullanırken çevrilen fenomen Ata Benli, polisler hakkında sosyal medyadan iftira paylaşımlarında bulundu. gerçeğin ortaya çıkmasının ardından polislerden özür dileyen Benli, hesabını da kapatarak kayıplara karıştı. Bu gelişmelerin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü harekete geçti.

Aktüel 24.02.2020, 15:09
Emniyet Müdürlüğü, Ata Benli için harekete geçti! Kayıplara karıştı ama...

Avrasya Tüneli girişinde alkol kontrolü yapılan sosyal medya fenomeni Ata Benli, alkolmetreyi üflemeyi reddetti. Bunun üzerine Trafik Kanunu gereği Benli'nin ehliyetine el konuldu, hakkında para cezası uygulandı ve aracı otoparka çekildi. Benli ise sosyal medyada kamuoyunu yanıltan ve hakkında işlem yapan polislere iftira atan paylaşımlar yaptı. Trafik polislerinin kendisine 'Erdoğan mı, İmamoğlu mu' diye sorduğunu, alkometre cihazına üflemesine rağmen hakkında işlem uygulandığını iddia etti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Ata Benli'nin alkollü olduğunu beyan ettiğini ancak alkolmetreye üflemediğini duyurdu. Benli, iddialarının yalanlaması üzerine paylaştığı tweetleri silip emniyet camiasından özür diledi. Ata Benli bir milyondan fazla takipçisi olan onaylı twitter hesabını da kapattı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

Tüm bu gelişmelerin ardından Yeni Şafak'ın emniyet kaynaklarından aldığı bilgiye göre İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Ata Benli hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?