banner5

banner29

Atakan Kayalar, Greta Thunberg'e mi benziyor? İkisinin arkasında aynı güç mü var?

Son günlerde Türkiye gündemine oturan 'filozof çocuk' olarak tanımlanan Atakan Kayalar'ın dünya çapında iklim değişikliğinin sembolü haline getirilen İsveçli Greta Thunberg'e benzetildi. Hatta küreselcilerin proje çocuğu olarak tanımlanan Thunberg'in, Türkiye versiyonunun Atakan olduğunu belirtenler de oldu.

Dosya 21.02.2020, 16:28 23.02.2020, 15:02
Atakan Kayalar, Greta Thunberg'e mi benziyor? İkisinin arkasında aynı güç mü var?

Sosyal medyada yer alan bir videoyla tüm Türkiye'nin gündemine oturan 5 ayda 250 kitap okudğu belirtilen Atakan Kayalar, dünya çapında iklim değişikliğinin sembolü haline getirilen İsveçli Greta Thunberg'e benzetildi.

THUNBERG KISA SÜREDE SEMBOL HALİNE GETİRİLMİŞTİ

Birleşmiş Milletler  tarafından düzenlenen İklim Zirvesi'nde yaptığı konuşmasıyla tüm dünyanın gündemine oturan Greta Thunberg, okulunu bırakarak dünya çapında iklim değişikliğiyle mücadele kampanyasının simgesi olmuştu. Yaşanan bu gelişmelerin ardından çok sert ve boyundan büyük laflar ederek adeta dikkatleri üzerine çeken Thunberg'in arka planında birilerinin olduğu ve onu istekleri doğrultusunda yönlendirdikleri defalarca dile getirilmişti. Bu söylentilere kaynak olarak da Thunberg'in konuşmalarındaki yapmacıklık gösterildi. Kısa bir süre içinde de Thunberg, Kristal çocuk olarak tanımlanmıştı.

'THUNBERG GİBİ 'YAPMACIK VE BİR PROJE'

Gündemi yakından takip eden okuyucular ve sosyal medya kullanıcıları Atakan'ı ilk gördükleri andan itibaren Thunberg'e benzetmeye başladı. Gerekçe olarak da Thunberg için sıralanan gerekçeler gösterildi. Atakan'ı Thunberg gibi 'yapmacık ve bir proje' olarak görenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Thunberg gibi Atakan hakkında da 'kristal çocuk' ifadeleri kullanılmıştı.

KÜRESELCİLERİN HEDEFİ NE? KÜRESELCİLER KİMLERDİR?

Peki küreselcilerin Thunberg'i 'proje çocuk' olarak göstermesinin arkasında neler yatıyor? Bilindiği üzere Küreselciler; tüm dünyada dini ve kültürü olmayan tek tip insan modeli üzerine çalışarak, dünya nüfusunu azaltıp, çevreyi koruyarak sadece seçkin insanların yaşamasını istiyor. ''Küreselciler kimlerdir?'' sorusunun cevabı, bu tip bir projeye bilerek ya da bilmeyerek hizmet eden kişilerdir. Çünkü küreselciler bir düşünce ve oluşum olarak kendilerini açık bir şekilde ifade etmezler.

Yorumlar (1)
tugo 1 yıl önce
...he, atakanı başkan yapalım, tüm sorunlarımızı iki gecede çözsün...
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?