banner29

Joe Biden'ın oğlu Beau Biden kimdir? Beau Biden neden öldü?

ABD başkan adayı Joe Biden'ın 46 yaşında beyin kanserinden vefat eden en büyük oğlu Beau Biden kimdir? Beau Biden kimdir? Joe Biden'ın oğlu Beau Biden kimdir? Beau Biden neden öldü?

Dünya 04.11.2020, 23:44 06.11.2020, 19:03
Joe Biden'ın oğlu Beau Biden kimdir? Beau Biden neden öldü?

ABD başkan adayı Joe Biden'ın 46 yaşında beyin kanserinden vefat eden en büyük oğlu Beau Biden kimdir?  Beau Biden kimdir?  Joe Biden'ın oğlu Beau Biden kimdir? Beau Biden neden öldü?

Joe Biden kamu görevinde olduğu sürece (48 yıllık siyasi kariyeri Senato'da başladı ve bu Kasım ayında her şey yolunda giderse Oval Ofis'te bitebilir) aile trajedisiyle uğraştı. Aralık 1972'de, Biden'in Delaware Senatosu seçimlerini kazanmasından sadece birkaç hafta sonra, karısı Neilia ve 1 yaşındaki kızları Naomi bir araba kazasında öldü. O sırada sadece 3 ve 2 yaşında olan oğulları Beau ve Hunter hayatta kaldı.

2015 yılında Biden, sevdiği bir aile üyesini bir kez daha kaybetti: 46 yaşında beyin kanserinden vefat eden en büyük oğlu Beau.

Beau'nun Biden'ın en sevdiği oğlu olduğu bir sır değil. Babasının ayak izlerini hizmette bir kariyere kadar yakından takip etmiş, Delaware'in başsavcısı olarak hizmet etmiş ve öldüğü sırada vali adaylığına hazırlanmıştır. Ve kardeşi Hunter'ın aksine, Beau oldukça skandalsız bir hayat yaşadı. Babasının Başkan Barack Obama'nın koşucu arkadaşı olarak koştuğu 2008 ve 2012 yıllarında kampanya parkurlarında önemli bir varlıktı.

Beau'nun ölümünden beş yıl sonra hafızası yaşıyor, özellikle de Joe Biden'ın 2020 başkanlık yarışının mevcut seçim kampanyasında. Demokrat aday, seçmenlerle daha derinden bağlantı kurmak için kederle ilgili deneyimlerini kullandı ve konuşmalarında genellikle Beau'dan bahseder. Ayrıca geçen ayki Demokratik Ulusal Kongre'nin büyük bir parçasıydı. Başkan yardımcısı adayı Kamala Harris , Beau ile olan arkadaşlığından (daha fazlası aşağıdadır) ve etkinliğin son gecesinde Beau'nun hayatı ve kariyer başarılarının video montajı öne çıktı. "Beau her gün benimle. Bu gece burada olsaydı, bana 'sadece sen kim olduğunu' hatırlatırdı. 

İşte merhum Beau Biden hakkında bildiğimiz her şey.

2006-2014 yılları arasında Delaware'in başsavcısıydı.

Pennsylvania Üniversitesi'nden lisans derecesini aldıktan sonra, Beau hukuk derecesini Syracuse'dan aldı (tıpkı babası gibi). Daha sonra Amerika Birleşik Devletleri New Hampshire Bölge Mahkemesinden Yargıç Steven McAuliffe için katiplik yaptı ve Philadelphia'daki ABD Adalet Bakanlığı'nda çalıştı ve sonunda ABD Avukat Bürosunda federal bir savcı olmak için rütbelerini yükseltti. Bir hukuk firmasında ortak olarak iki yıllık bir görevden sonra, Beau, 2006 yılında Delaware'in başsavcısı seçildi.

İki dönem boyunca, Beau agresif bir şekilde cinsel avcıların peşine düştü, bir Çocuk Avcısı Görev Gücü kurdu ve suçlular için daha sert hapis cezaları için yeni yasalar çıkardı. O sayımı 180 mahkumiyet . Babası 2008'de Başkan Yardımcısı olduğunda, pek çok kişi Beau'nun boş Senato koltuğuna aday olmasını bekliyordu. Kısmen, 2010 yılında 471 çocuk hastaya taciz ve tecavüz etmekle suçlanan eski çocuk doktoru ve mahkum çocuk tacizcisi Earl Bradley'i yargılamaya odaklanmak istediği için bunu yapmamayı seçti. Beau senatöre aday olmama kararı hakkında "" Başsavcı olarak yerine getirmem gereken bir görev var ve büyük sonuçları olan bir davaya derhal odaklanma ihtiyacım var. Yapmam gereken de bu, " dedi .

Beau, 2014'teki ikinci döneminin sonunda, valilik kampanyasına hazırlanmak için yeniden seçilmeye karar verdi.

O da ordudaydı.

Beau orduya 2003 yılında katıldı ve ABD Ordusu'nun yasal kolu olan ve aynı zamanda Ordunun her kademesine hukuki hizmet sağlayabilen avukatlardan oluşan ABD Ordusu JAG Kolordusu'nda Binbaşı rütbesini kazandı. 2008 sonbaharında bir yıllığına Irak'ta görevlendirildi, Ocak 2009'da göreve başlama törenine ve babasının başkan yardımcısının yemin törenine katılmak üzere kısa bir süre için döndü. Irak'taki hizmetinden dolayı Bronz Yıldız Madalyası aldı.

Kamala Harris ile iyi arkadaştı.

Biden'ın başkan yardımcısı seçimi Kamala Harris , Beau'dan geçen eşini tanıdığını söyledi. İkisi, başsavcı olarak yakın bir şekilde çalışan arkadaşlardı (Harris, 2011-2017 arasında California'nın AG'siydi). Harris, ölümünün dördüncü yıldönümünde Twitter ve Instagram'da bir övgü yayınladı: " 

Joe Biden ayrıca Beau ve Harris'in arkadaşlığının onu koşucu arkadaşı olarak seçme kararını etkilediğini belirtti. "Kamala ile ilk olarak oğlum Beau aracılığıyla tanıştım. İkisi de aynı zamanda Başsavcı'ydı. Ona ve işine büyük saygı duyuyordu. Bu kararı verirken bu konuda çok düşündüm. Kimsenin düşüncesi yok, daha çok değer verdiğim Beau's ve ben bu kampanyada Kamala'nın yanımda olmasını sağlamaktan gurur duyuyorum, " diye yazdı destekçilerine .

2013 yılında beyin kanseri teşhisi kondu.

2010'da Beau hafif bir felç geçirdi. Üç yıl sonra kendisine beyin kanseri teşhisi kondu. Ameliyat, radyasyon ve kemoterapi geçirdi, bu kanserin hafifletilmesine yardımcı oldu, ancak 2015'te geri döndü ve Beau 20 Mayıs 2015'te hastaneye kaldırıldı. On gün sonra öldü. Cenazesi, Başkan Obama'nın methiye verdiği Delaware, Wilmington'daki St. Anthony of Padua Roma Katolik Kilisesi'nde düzenlendi . "146'da çoğumuzun yapamadığını 46 yılda yaptı" dedi.

Joe Biden, kanseri tedavi etmeyi kampanyasının temel vaatlerinden biri haline getirdi. Geçen yıl bir kampanya mitinginde "Size söz veriyorum, eğer başkan seçilirsem, Amerika'yı değiştiren en önemli şeyi göreceksiniz - kanseri tedavi edeceğiz," dedi .

Hallie Olivere ile evliydi ve birlikte iki çocukları oldu.

Beau, 2002'de Hallie Olivere ile evlendi ve iki çocuğu oldu: 2004'te doğan kızı Natalie ve 2006'da doğan oğlu Robert Hunter II.

Dul eşi, ölümünden sonra kardeşiyle çıktı.

Beau'nun ölümünden yaklaşık bir yıl sonra, dul eşi Hallie ve kardeşi Hunter bir ilişki başlattı . Hunter'ın karısı Kathleen o yıl boşanma davası açmıştı ve bu kayıtlar sızdırıldığında, çiftin çıktığı haberleri de sızdırıldı. "" Hallie ve ben böylesine zor bir zamanda birbirimize duyduğumuz sevgi ve desteği bulduğumuz için inanılmaz derecede şanslıyız ve bu bizi en çok seven insanlar için aşikardı. Bizi her adımda destekleyen ailemiz ve arkadaşlarımız olduğu için çok şanslıyız, "dedi. İlişkileri kısa sürdü. Çift 2017'de ayrıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?