banner29

Rusya, LGBT sapkınlığına taviz vermiyor!

Eşcinsellik propagandasının yasak olduğu Rusya'da sapkınlığın yaygınlaşmasını önlemek amacıyla her türlü tedbir alınıyor. Son olarak Rus Mahkemesi, LGBT’li eşcinsel sapkınların sosyal ağ sitelerini kapattı.

Dünya 04.10.2019, 10:51 04.10.2019, 16:45
Rusya, LGBT sapkınlığına taviz vermiyor!

LGBT’li eşcinsel sapkınlara karşı Rusya'da geniş önlemler alınıyor.

RUS MAHKEMESİ SİTELERİNİ KAPATTI

Rus Mahkemesi, Rus LGBT Ağı ve Rus LGBT Topluluğunun "aile değerlerini reddettiği, geleneksel olmayan cinsel ilişkileri teşvikinin ebeveynlere saygısızlık anlamına geldiği" gerekçesiyle sosyal ağ sitelerini kapattı.

Karara imza atan Oktyabrsky Bölge Mahkemesi, Rus LGBT Ağı ve Rus LGBT Topluluğu gruplarının "aile değerlerini reddettiği, geleneksel olmayan cinsel ilişkileri teşvik ettiğini ve ebeveynlere ve diğer aile üyelerine saygısızlık yaptığını" belirtti.

EŞCİNSEL PROPAGANDA YASAK

Rusya Federasyonu’nda “eşcinsel propaganda yasası” 2013’ten bu yana yürürlükte. Bu yasaya göre ülkede ‘eşcinsellik propagandası’ yasaklandı ve tüm güvenlik birimleri LGBT gruplarını engellemekle yükümlü.

RUSYA KADAR OLAMAYACAK MIYIZ?

Türkiye'de de giderek yaygınlaşan LGBT için herhangi bir önlem alınmaması vatandaşların tepkisine neden oluyor. Rusya'nın aldığı önlemleri takip eden kamuoyu "Rusya kadar olamayacak mıyız?" dedi.

Yorumlar (1)
Mikiforov 2 yıl önce
Bizimkiler her pisliğe taviz veriyorlar; icraate bakarsak Ruslar bizimkilerden daha müslümanca hareket ediyor.
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?